Politico: Лідери Західної Європи хочуть врятувати Путіна від перемоги України у війні

Поділитися
Politico: Лідери Західної Європи хочуть врятувати Путіна від перемоги України у війні © unsplash/fu_psi
Лідери трьох найбільших країн ЄС почали говорити ідентичні слова про «припинення вогню» саме в той момент, коли українська армія почала контрнаступ.

Під час конкурсу «Євробачення» європейці використали можливість продемонструвати солідарність з Україною й подражнити Владіміра Путіна. Але за межами української перемоги на цьому фестивалі неглибокого символізму й поганої англійської мови наймогутніші столиці континенту почали співати зовсім іншу пісеньку.

Тижнями вони боялися того, що станеться, якщо Росія знищить Україну. Тепер лідери Західної Європи стривожені тим, що буде, якщо Україна насправді переможе у нав’язаній їй війні. Останні успіхи українських військ, які змогли витіснити російську армію з деяких окупованих територій, змусили лідерів країн від Франції до Німеччини й Італії зробити висновок, що колись немислима українська перемога тепер цілком досяжна можливість, - пише Politico.

Європейські лідери публічно симпатизують Україні у її боротьбі, а деякі з них надали відчутну допомогу. Однак, вони також бояться того, «приниження» Росії створить цілу низку нових проблем, - сказали виданню західні чиновники. Найбільше в Західній Європі занепокоєні тим, що перемога України дестабілізує Росію, зробить її ще більш непередбачуваною й зробить нормалізацію енергетичних зв’язків ще більш неможливою. Саме тому деякі західноєвропейські столиці тихо просувають закінчення конфлікту, яке дозволило б агресору «зберегти обличчя», навіть якщо для цього доведеться поступитися частиною України.

Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово заявляли, що лише Київ буде визначати умови припинення боїв. Однак, при цьому вони говорили, що самі віддали б перевагу припиненню вогню і краще раніше, ніж пізніше.

«Ми не в стані війни з Росією», - сказав Макрон, звертаючись до Європарламенту в Страсбурзі минулого тижня, підкреслюючи, що обов’язок Європи - «стояти на боці України для досягнення припинення вогню, а потім відбудови миру». Макрон також проголосив, що після того, як мир буде встановлено, Європа повинна збудувати «новий баланс безпеки». Ця фраза стала тривожним дзвіночком для країн в Центральній і Східній Європі, які почули в ній закодоване бажання винагородити Путіна за його вчинки.

Шольц зробив аналогічні ремарки під час його довгої телефонної розмови з Владіміром Путіним в п’ятницю. Після дзвінка німецький канцлер повідомив через свою сторінку в Twitter, що він просував три ключові пункти, першим з говорив: «В Україні потрібно припинити вогонь якомога швидше». Вимоги до Росії негайно відступити і вивести всі свої війська з української території не було у трьох пунктах Шольца. В інтерв’ю для видання T-Online канцлер Німеччини, який зволікає з відправкою важкого озброєння Україні, сказав, що його країна буде підтримувати санкції проти Росії. Але при цьому він повторив свої заклики до дипломатичного рішення.

Після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні минулого тижня італійський прем’єр-міністр Маріо Драгі теж сказав, що настав час подумати про мирну угоду.

«Ми погодилися, що повинні продовжувати підтримувати Україну і тиснути на Москву. Але також повинні ставити запитання про те, як збудувати мир», - сказав Драгі, додавши, що зусилля також повинні включати Україну.

«Люди хочуть думати про можливість припинення вогню і відновлення надійних переговорів. Така ситуація зараз», - проголосив прем’єр Італії.

Politico робить висновок, що попри всю публічну підтримку України, той факт, що лідери трьох найбільших країн ЄС говорять ідентичні слова про мирні переговори саме в той момент, коли Київ почав перемагати у війні, означає, що ця трійця намагається тиснути на українську владу, щоб змусити її почати переговори. Досі президент Володимир Зеленський не погоджувався на це.

«Ми хочемо, щоб російська армія пішла з нашої землі. Ми не на російській території. Ми не будемо допомагати Путіну врятувати обличчя, заплативши за це своєю територією. Це було б несправедливо», - сказав Зеленський, додавши, що Макрон «марно» шукає вихід для Росії.

Українські чиновники наполягають, що будь-які територіальні поступки Москві включно з Кримом відкриють двері для майбутніх російських вторгнень на українську землю. Politico зазначає, що заклики лідерів Європи до початку переговорів з Росією сильно контрастують з політикою США. Міністр оборони Ллойд Остін після візиту в Київ в кінці квітня сказав, що Вашингтон вірить в перемогу України. Коментуючи слова прем’єр-міністра Італії щодо мирних переговорів, помічник Держсекретаря з питань Європи Карен Донфрід сказала, що хоч конфлікт, зрештою, і буде вирішений дипломатично, пріоритетом США лишається допомогти Україні захистити себе.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі