Погрози Фінляндії та НАТО: Аналітики проаналізували нещодавні заяви Путіна

Поділитися
Погрози Фінляндії та НАТО: Аналітики проаналізували нещодавні заяви Путіна © Bild
За даними ISW, президент РФ останні 20 років прагне послабити НАТО.

Під час інтерв’ю російському телебаченню президент РФ Владімір Путін пригрозив Фінляндії «проблемами» та заявив про створення нового Ленінградського військового округу. При цьому він стверджував, нібито не бажає воювати з НАТО. Аналітики американського Інституту війни (ISW) проаналізували заяви глави Кремля.

Вказано, що зараз російські військові перерозподіляють Західний військовий округ (ЗВО), аби сформувати Ленінградський та Московський військові округи в рамках довгострокових зусиль з реструктуризації та розширення. На думку аналітиків, такі зусилля мають підготувати Росію до потенційної майбутньої широкомасштабної війни проти НАТО.

До зони відповідальності ЗВО входить кордон Росії з Литвою, Латвією, Естонією та Фінляндією, які є членами НАТО. Однак військові цього округу частково задіяні у війні в Україні, де зазнають значних втрат.

«Відновлення ЛВО і МВО, ймовірно, має на меті збалансувати російські оперативні потреби в Україні з російським військовим позиціонуванням уздовж кордону з НАТО. Обґрунтування Путіним формування ЛВО, яка відповідатиме за територію, що межує з Фінляндією, Швецією та Арктикою, свідчить про те, що він розглядає Ленінградський військовий округ як військову відповідь на «проблеми» нинішніх і майбутніх членів НАТО в Скандинавії», – зазначили в ISW.

Аналітики зазначили, що звернення Путіна щодо його мирних намірів щодо НАТО звучать порожньо в контексті погроз, які останнім часом російські «експерти» висувають у бік країн-членів Альянсу. У звіті ISW сказано, що погрози з боку росіян є частиною давніх наративів РФ про атаку на НАТО, які росіяни озвучували ще напередодні подання Фінляндією заявки на членство та прийняття країни до Альянсу.

«Безсумнівно, заяви російських експертів не становлять військової загрози для країн НАТО, але вони є важливим контекстом для нібито намагань Путіна заспокоїти ситуацію під час його інтерв’ю 17 грудня. Заява Путіна про те, що Росія не зацікавлена ​​у вторгненні в НАТО, також дуже схоже на наполегливі заяви Кремля наприкінці 2021 і на початку 2022 року – у тому числі й напередодні вторгнення – про те, що Росія не мала наміру нападати на Україну. Ймовірно, це інтерв’ю було навмисною спробою посилити спроби Кремля спотворити російську військову загрозу як уявну та штучну вигадку НАТО», – зазначили в ISW.

Аналітики вважають, що Путін вже протягом 20 років намагається обмежити та послабити НАТО і постійно вимагає від Альянсу змін, які в подальшому означали б його розпад. І його заяви, нібито РФ не має «територіальних суперечок» з НАТО, за задумом глави Кремля, мають замаскувати бажання послабити Альянс та змусити його відмовитись від таких принципів, як «Політика відкритих дверей». Остання означає те, що НАТО може на власний розсуд приймати нових членів.

«Путін послідовно ставив собі цю мете протягом існування свого режиму та продемонстрував свою повну відданість їй, коли наказав МЗС Росії в грудні 2021 року висунути ультиматуми США та НАТО, вимагаючи від Альянсу «гарантій безпеки» та зобов’язань не розширюватися», – зазначили аналітики.

Тобто, як пояснили в ISW, мета Путіна полягає в тому, аби створити умови, за яких НАТО підірве власну глобальну владу і не зможе протистояти можливим майбутнім цілям РФ. Такі цілі, на думку аналітиків, можуть включати територіальні завоювання чи встановлення російського суверенітету над державами, які, на думку Москви, мають бути у сфері її контролю.

«ISW давно оцінює, що зростання «тертя» між Сполученими Штатами та Європою і всередині НАТО, а також інших західних структур послабить колективні спроможності Заходу проти агресивної поведінки Кремля та дозволить Путіну створити нову мережу коаліцій для підтримки цілей Росії. Путін регулярно повторює свою неприязнь до західних альянсів, закликаючи до формування багатополярного світового порядку, у якому Росія має право вето на ключові глобальні події. Путін хоче, щоб НАТО визнала претензії, вимоги та передбачувану сферу впливу Росії, і неодноразово заявляв про намір РФ покласти край «гегемонії США», – йдеться у звіті.

Для послаблення Заходу та місце вплив у світовому порядку Путін переважно використовував гібридну війну. На думку аналітиків, інтерв’ю президента РФ показало, що він продовжує сприймати Захід слабким, що контрастує з його впевненістю у зростанні могутності Росії за останні два десятиліття. 

«Путін поважає лише військову силу, яку, на його думку, Сполучені Штати та НАТО не будуть використовувати для захисту України, і, можливо, очікує, що підтримка України Заходом зазнає краху», – додали в ISW.

Раніше в Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що російський диктатор Владімір Путін вже готується до війни з НАТО, а саме з країнами Балтії. Підтвердженням цьому аналітики вважають реформування Ленінградського військового округу в рамках широкомасштабних військових реформ.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європа має переозброїтись на тлі нових загроз, серед яких він називає російську військову загрозу для України, Грузії, Молдови та країн Балтії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі