В останні десятиліття на планеті відбуваються масштабні зрушення, які ставлять на порядок денний питання про кінець історичної доби, яка, починаючи з XVIII ст., асоціюється з фундаментальними цінностями Заходу, заявив у розмові з DT.UA український економіст, екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень і багаторічний президентський радник Анатолій Гальчинський.
За його словами, новий світ стає постзахідним – в сенсі не уніфікованим за західними стандартами.
"Світ, що народжується, - це кінець та одночасно підготовлений усім перебігом попереднього розвитку новий початок. Початок, в якому високі європейські цінності, що набули статусу загальноцивілізаційних надбань, зберігають можливість не тільки своєї самореалізації (природно, на принципово новій основі), а й свого конструктивного впливу на світові процеси", - говорить Гальчинський.
На його думку, йде в минуле та у своїй основі зводиться до монополізації (у т.ч. і силової) загальноцивілізаційного процесу, його неприродної уніфікації та в цьому сенсі не розширює, а навпаки, істотно звужує креативні можливості людства, не зменшує, а навпаки, поглиблює протиріччя сучасного світу.
"Подолання цієї ситуації, вихід за її межі - це та реальність, яка характеризує конструктивізм відповідних перетворень, їхню прогресивну в загальноісторичному контексті основу", - зазначає економіст.
Нагадаємо, раніше Гальчинський розповів про витоки катастрофічного стану в економіці. За його словами, політика "свій-чужий", під якими б гаслами вона не здійснювалася, завжди була і залишається сьогодні найбільш деструктивною.
Детальніше про перспективи єдиної Європи читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським "Реформи ЄС - справді питання сьогоднішнього порядку денного" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".