Про це в статті для Newsweek пише експерт Chatham House і Royal Institute of International Affairs Метью Булег, нагадуючи, що після кількох місяців переговорів і суперечок між Києвом і Москвою щодо природи місії ОБСЄ ідея теж провалилася.
Пропозиція Росії щодо миротворців теж не викликала захвату у міжнародної спільноти. Київ цілком закономірно відкинув численні обмеження і умови, які були прикріплені до російського плану. Зокрема, українська сторона виступила проти пунктів, які передбачали фактичне визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" і обмежували географію миротворчої місії. Якщо Москва хоче розмістити миротворців лише вздовж лінії розмежування, то Київ наполягає, що вони повинні мати доступ до всіх захоплених бойовиками територій і неконтрольованої частини українсько-російського кордону.
Війна в Україні - це війна на виснаження, як на лінії фронту, так і в дипломатичному полі. В той час, коли Мінський процес зайшов у глухий кут, і Москва, і Київ наполягають на своїй позиції. Це призводить до створення взаємного блокування, з якого Росія, схоже, намагається вирватися.
В процесі пошуку зміни тактики, однак, важко зрозуміти, як Кремль збереже обличчя і перетворить це на політичну перемогу вдома. Переговори на рівні ООН, а також між США і Росією через двосторонні канали продовжаться для пошуку прийнятної моделі миротворчої місії в Донбасі, яка б задовольняла і Київ, і Москву. Вашингтон міг би допустити російський план, щоб дати Кремлю вихід, який би дозволив йому зберегти обличчя.
Втім, багато проблем лишаються без уваги. Приміром, амністія бойовиків, місцеві вибори, післявоєнна стабілізація і реабілітація Донбасу - всі ці питання досі не вирішені. Час покаже, чи політика великих держав візьме гору над цими "деталями". Однак, якщо так станеться, це піде на користь Росії і нашкодить Україні.
Нагадаємо, 21 вересня президент України Петро Порошенко після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом повідомив про підтримку Вашингтоном ідеї відправки миротворців у Донбас.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".