Північна Корея попередила, що може перервати діалог із Сполученими Штатами з-за постійного тиску держсекретаря Майка Помпео на країну, щоб вона відмовилася від своєї програми створення ядерної зброї, пише The New York Times.
Заява Північної Кореї з'явилася через тиждень після того, як Кім Чен Ин отримав особистий лист від президента США Дональда Трампа, в якому пропонується допомога в боротьбі з пандемією коронавірусу.
"Світ не знає, чому відносини КНДР – США залишаються нестабільними ", - йдеться в заяві МЗС Північної Кореї. - "Держсекретар Помпео дав чітку відповідь".
Свою заяву глава Північної Кореї передав через офіційне Корейське центральне інформаційне агентство. У ньому, критикують коментарі Помпео, які він дав минулої середи після зустрічі міністрів закордонних справ країн "великої сімки".
Тоді Майк Помпео заявив, що "велика сімка" і всі країни повинні залишатися єдиними, закликаючи Північну Корею повернутися до переговорів і зберігати прихильність надання дипломатичного та економічного тиску у відношенні своїх незаконних програм в галузі ядерних і балістичних ракет".
У понеділок Північна Корея заявила, що з такою "наклепом" держсекретар США пішов проти волі Трампа, який у своєму листі просив про співпрацю з КНДР.
"Це змушує нас піддавати сумніву, хто є справжнім главою в США", - йдеться в заяві Північної Кореї. "Почувши безрозсудні зауваження Помпео, ми втратили інтерес до подальшого діалогу".
Як повідомляє The Guardian, на телефонному брифінгу з Yonhap з Південної Кореї та іншими азіатськими новинними агентствами Помпео сказав, що його позиція і позиція Трампа завжди були "синхронними".
"Ми дуже старанно намагалися з американської сторони просунутися вперед у цих переговорах і сподіваємося, що у нас буде можливість зробити це", - сказав Помпео, посилаючись на саміт лідерів у Сінгапурі у 2018 році.
"Президент Трамп також був ясний, поки ми не досягнемо цієї точки, поки ми не досягнемо того моменту, коли ми досягли достатнього прогресу на цьому шляху, санкції - не американські санкції, а резолюції Ради Безпеки ООН - будуть продовжувати застосовуватися [КНДР]", - сказав Помпео.
Раніше президент США Дональд Трамп звернувся до північнокорейського лідера Кім Чен Ина з пропозицією про співпрацю у боротьбі з коронавірусною інфекцією COVID-19. У КНДР зазначили, що Трамп був вражений зусиллями Пхеньяну в боротьбі з епідемією. Слова американського президента були високо оцінені в Північній Кореї".
Зі схожою пропозицією Трамп пізніше звернувся і до Південної Кореї. Він пообіцяв лобіювати корейські медичні компанії на американському ринку в обмін на поставку обладнання для боротьби з коронавірусом.