Північна Корея заявила, що ніколи не постачала зброю чи боєприпаси Росії

Поділитися
Північна Корея заявила, що ніколи не постачала зброю чи боєприпаси Росії © unsplash/micha_braendli
Країна також звинуватила США в «очорненні» її іміджу. 

Північна Корея заявила, що ніколи не постачала зброю чи боєприпаси до Росії і не планує це робити, водночас закликавши Сполучені Штати припинити поширювати чутки, спрямовані на «очорнення» іміджу країни. Про це повідомляє Reuters.

«Нещодавно США та інші ворожі сили говорили про «порушення резолюції» РБ ООН, поширюючи «чутки про торгівлю зброєю» між КНДР і Росією... Ми ніколи раніше не експортували зброю або боєприпаси до Росії, і ми не плануємо їх експортувати», - цитує місцеве видання KCNA заяву представника Міністерства національної оборони країни.

Заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател раніше цього місяця заявив, що Росія «займається закупівлею ракет і артилерійських снарядів у Північної Кореї для використання в Україні».

Назвавши це «потенційною закупівлею», речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі пізніше уточнив, що «немає жодних ознак того, що закупівля була завершена, і, звичайно, жодних ознак того, що ця зброя використовується проти України».

Сполучені Штати також звинувачують Іран у постачанні безпілотників Росії для використання у війні проти України, що Тегеран заперечує. Росія також заперечувала звинувачення та вимагала від США надати докази.

РФ і Північна Корея нещодавно обговорили свої відносини. Минулого місяця президент Росії Владімір Путін у листі лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину заявив, що дві країни будуть «спільними зусиллями розширювати всебічні та конструктивні двосторонні відносини».

Кім Чен Ин також надіслав листа Путіну, в якому зазначив, що «стратегічне і тактичне співробітництво, підтримка і солідарність» між двома країнами вийшли на новий рівень на тлі їхніх спільних зусиль, щоб зірвати загрози і провокації з боку «ворожих військових сил».

Україна, яка протистоїть російському вторгненню, розірвала дипломатичні відносини з Пхеньяном після того, як у липні Північна Корея визнала незалежними державами території, тимчасово окуповані бойовиками незаконного збройного формування «Л/ДНР».

Північна Корея помітно наростила свій ракетний і ядерний арсенал, який створює вже не гіпотетичну, а реальну загрозу. Новий закон, ухвалений  Пхеньяном, встановлює п′ять умов використання ядерної зброї. Що це за умови та до чого тут «український кейс», читайте у статті Наталії Бутирської «Як порожні «гарантії» Україні підживлюють північнокорейську ядерну загрозу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі