Рідкісне засідання правлячої партії Північної Кореї завершилось наданням важливого нового титулу для лідера країни Кім Чен Ина. Він зайняв символічну посаду генерального секретаря Трудової партії Кореї і це стало попередженням для Америки, відтепер США потребують нової стратегії у відносинах з авторитарною країною, пише британська газета The Guardian.
Менш ніж за два тижні до інавгурації нового президента США Джо Байдена, на першому з'їзді правлячої Трудової партії Кім Чен Ин фактично назвав США "найбільшим ворогом" своєї країни. Прогрес у роботі над ядерними домовленостями, за його словами, буде повністю залежати від припинення американської агресії.
"Наша зовнішньополітична діяльність повинна бути зосереджена і спрямована на підкорення США, нашого найбільшого ворога і головної перешкоди інноваційному розвитку нашої країни", - сказав Кім Чен Ин.
"Незалежно від того, хто перебуває при владі в США, справжня природа Америки та її фундаментальної політики щодо Північної Кореї ніколи не змінюється. Ключем до встановлення нових відносин між Північною Кореєю і США є готовність Америки відкликати свою ворожу політику", - додав він.
Виклик, який Кім Чен Ин кинув Вашингтону включав перспективу створення атомного підводного човна, який, як повідомляється, зараз знаходиться на стадії випробувань, і плани побудови існуючих ядерних технологій з меншими ядерними боєголовками, "які застосовуватимуться по-різному залежно від цільових об'єктів".
Минуло майже десять років з того часу, як Кім Чен Ин став наступником свого батька Кім Чен Іра на посаді третього члена династії Кім.
Кім Чен Ин відкрив засідання партії з рідкісним визнанням невдачі. Рік "безпрецедентних" криз - примусове закриття кордонів із найбільшим торговим партнером - Китаєм, стихійні лиха та міжнародні санкції призвели до "майже повного" провалу його планів, а також падіння і без того неміцної економіки країни, сказав він.
Але у вихідні дні, через кілька днів після свого 37-річчя, Кім Чен Ина обрали генеральним секретарем Трудової партії. Це дуже символічний крок, який, за словами аналітиків, має на меті зміцнити одноосібну владу в країні.
"Це свідчить про впевненість Кім Чен Ина в тому, що він зараз офіційно вступив до лав керівництва. Це також свідчить про його стратегічний намір централізувати партійну систему навколо себе та зміцнити одноосібне правління", - сказав професор Університету Північної Кореї в Сеулі Ян Му Цзінь.
До того ж, світ намагається інтерпретувати відсторонення його сестри Кім Йо Чжон від могутнього партійного політбюро, хоча вона зберегла членство в центральному комітеті. Однак, деякі аналітики вважають, що Кім Йо Чжон буде надалі впливати на політику.
"Поки що рано робити будь-які висновки щодо її статусу, оскільки Кім Йо Чжон все ще є членом центрального комітету, існує ймовірність того, що вона зайняла інші важливі посади", - сказала професор Кюнгнамського університету в Сеулі Лім Еул-Чул.
Багато чого також залежить від Джо Байдена та його південнокорейського колеги Мун Чже Іна, який використав своє новорічне привітання, щоб поговорити про «зусилля відновити транскордонні зв’язки та переговори між США і Північною Кореєю щодо ядерної енергії».
Колишнього президента США Барака Обаму звинуватили в тому, що він не приділив ядерному потенціалу Північної Кореї достатньо уваги. Свого часу Байден назвав Кім Чен Ина "бандитом", тоді як Північна Корея також критикувала новообраного президента США. Але, як підтверджують саміти, які Кім Чен Ин і Дональд Трамп провели після торговельних суперечок, Байден має шанси на досягнення прогресу.
Найвищий американський дипломат у Східній Азії за часів Обами Курт Кемпбелл описав три зустрічі Трампа з Кім Чен Ином як "надзвичайно сміливі", хоча істотного прогресу не було досягнуто стосовно ядерного арсеналу Кореї.
"Однією з ключових проблем адміністрації Байдена є необхідність прийняти своєчасне рішення про те, що робити відносно Північної Кореї", - сказав Кемпбелл.
Однак, тон Кім Чен Ина на засіданні партії був попередженням Байдену, резюмує видання.
Напередодні Кім Чен Ин констатував, що КНДР не виконала п'ятирічний план, і практично у всіх сферах економіки првалелені поставлені завдання.
Кім Чен Ин визнав, що план розвитку економіки на 2015-2020 роки провалений по більшості напрямків. При цьому він заявив, що північнокорейську економіку необхідно зміцнювати, «спираючись на власні сили».
З'їзд партії повинен затвердити план розвитку на наступну п'ятирічку. Також очікується затвердження нової політичної лінії щодо США і Південної Кореї.