Влада Північної Кореї останніми роками намагається припинити витік інформації про публічні страти, що говорить про те, що Пхеньян реагує на міжнародне спостереження за дотриманням прав людини, заявила дослідницька група з Південної Кореї.
Робоча група з правосуддя перехідного періоду проаналізувала супутникові знімки та зібрала свідоцтва про 23 публічні страти за час правління Кім Чен Ина, який прийшов до влади десять років тому після смерті свого батька у грудні 2011 року, пише AFP.
За словами тих, хто втік із Північної Кореї, страти проводилися в ретельно контрольованих місцях, де влада уважно стежила за тим, щоб інформація не потрапила назовні, йдеться у звіті правозахисників.
"В останні роки Північна Корея, схоже, стратегічно обирає місця далеко від прикордонної зони для проведення цих убивств", - кажуть правозахисники. "Спостереження та контроль за аудиторією, що збирається на цих заходах, посилюється, щоб запобігти витоку інформації про публічні страти за межі країни. Наші результати свідчать про те, що режим Кім Чен Ина приділяє більше уваги питанням прав людини у відповідь на посилення міжнародного контролю".
Розповіді тих, хто втік із Північної Кореї, практично неможливо перевірити незалежно, оскільки Пхеньян суворо контролює доступ до своїх людей і документів.
Пхеньян вже давно звинувачують у використанні державних убивств для нагнітання страху серед населення, а лідер Кім у минулому стратив високопоставлених помічників, включаючи свого впливового дядька Чан Сон Тхека у 2013 році.
Північна Корея заявляє, що поважає права людини та всі звинувачення називає брехнею, розказаною перебіжчиками.
Згідно зі звітом правозахисників, сім публічних страт були скоєні за перегляд або розповсюдження південнокорейських відеоматеріалів, які заборонені в Північній Кореї. Наприклад, нещодавно, влада КНДР засудила школярів до довічного ув'язнення та каторги за перегляд серіалу "Гра в кальмара", а людина, яка завезла копії до країни - отримала смертний вирок через розстріл.
Правозахисники заявили, що практично повне закриття кордонів Північної Кореї під час пандемії Ковід-19 значно скоротило кількість інформації, що надходить із країни, що ускладнює документування порушень прав у цей період.
Правозахисна організація Human Rights Watch повторила цю стурбованість у четвер, звинувативши Кіма в тому, що він "ізолює країну як ніколи раніше" за допомогою "непотрібних та крайніх заходів".