Письменник Салман Рушді отримав ножове поранення

Доповнено
Поділитися
Письменник Салман Рушді отримав ножове поранення © OEL SAGET/AFP via Getty Images
За голову Рушді призначена винагорода у понад $3 млн.

Письменник Салман Рушді отримав ножове поранення в шию під час лекції у Сполучених Штатах. Інцидент стався в інституті Чатокуа в західній частині штату Нью-Йорк, повідомляє AP.  Рушді брав участь у щорічній літній серії лекцій інституту.

75-річний письменник щойно вийшов на сцену, щоб представитися перед виступом, як до нього підійшов вдягнений у чорне невідомий і завдав удару.

Губернатор штату Нью-Йорк Кеті Хочул повідомила на прес-конференції, що Рушді.

Закривавленого 75-річного Рушді гвинтокрилом доставили до лікарні та прооперували. Його агент Ендрю Вайлі сказав, що письменник перебував на апараті штучної вентиляції легень у п’ятницю ввечері, у нього пошкоджена печінка, обірвані нерви на руці та пошкоджене око, яке він, швидше за все, втратить.

Поліція ідентифікувала нападника як 24-річного Хаді Матара з Ферв'ю, Нью-Джерсі. Його затримали на місці події. Майор державної поліції Євген Станішевський сказав, що мотив вчинку невідомий.

Поліція також повідомила, що на лекцію Рушді був призначений державний поліцейський, який і здійснив арешт. З невідомих причин заходи безпеки посилено не було, незважаючи на  десятиліття погроз письменнику та винагороду за його голову в мусульманському світі — понад 3 мільйони доларів будь-кому, хто його вб’є.

У Твіттері прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив жаль з приводу нападу на Рушді  «під час здійснення права, яке ми ніколи не повинні припиняти захищати».

Президент Франції Емманюель Макрон у Твіттері написав, що упродовж 33 років Салман Рушді є втіленням свободи та боротьби з обскурантизмом.

"Його боротьба є нашою боротьбою. Тепер, як ніколи, ми стоїмо на його боці", — написав він.

Cалман Рушді — британський письменник індійського походження. Він особливо відомий своїм четвертим романом «Сатанинські вірші», опублікованим у 1988 році.

В Ірані книга була заборонена за богохульство, а верховний лідер Ірану на той час, аятола Рухолла Хомейні, виніс релігійний смертний вирок, фетву, щодо Рушді.

Хомейні використав фетву, щоб закликати мусульман вбити Рушді, але в 1998 році МЗС Ірану запевнив Велику Британію, що фетва не буде виконана.

Водночас, наразі Іран вважає, що фетва може бути скасована лише тим, хто її видав. Хомейні помер у 1989 році через кілька місяців після видання фетви Рушді.

Наступник Хомейні, нинішній верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї в 2005 році заявив, що фетва, винесена Рушді, все ще дійсна.

Погрози змусили Рушді переховуватися відповідно до програми захисту британського уряду, яка передбачала цілодобову озброєну охорону.

Проте останніми роками Рушді зміг жити відкритим життям. З 2000 року живе на Мангеттені, Нью-Йорк.

У 2008 році королева Єлизавета ІІ посвятила Рушді в лицарі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі