Склад Держдуми, за оцінками російських експертів, оновиться на 50%. Лідери "Єдиної Росії" стверджують, що фракція партії оновиться більш ніж на 70%. Більше половини фракції складе "молода поросль" Загальноросійського національного фронту, такого собі "путінського комсомолу", що пройшов по мажоритарних округах. "Можливо, Держдума вступить в нову епоху одномандатників з їх особливими інтересами. Представництво зміщується в бік регіональних груп з помітним колоритом національних республік", - йдеться в статті.
Наголошується, що в Держдумі буде менше банкірів, енергетиків і металургів, але більше представників будівельної галузі, агропромислового комплексу та комунальних господарств. Зміняться предмети лобістських інтересів.
На думку Іжака, російська влада досить активно змінює свій зовнішній вигляд - зміни можуть виявитися помірними, але можуть і перевершити всі очікування. Багато чого буде залежати від цін на енергоносії та перспективи зняття зовнішніх санкцій.
Як підкреслює автор, можливо, незабаром можна буде виявити новий фасад Росії, на якому навіть може з'явитися інтерфейс для більш конструктивних відносин із зовнішнім світом. "Особа та імідж влади багато чого визначає в політиці. Якісь групи інтересів в Україні можуть сприйняти зовнішні зміни як фундаментальні і радісно почати наводити мости і відновлювати відносини. Але не можна забувати, що Росія залишилася колишньою, сприймає себе центром "російського світу", ображеною на Захід і навіть більш внутрішньо автаркійною і агресивною зважаючи на наростаючі економічні проблеми. Вона цілком може відкусити простягнуту їй руку", - йдеться в статті.
У Держдумі будуть представлені шість партій. Розподіл місць наступний: "Єдина Росія" - 343, КПРФ - 42, ЛДПР - 39, "Справедлива Росія" - 23, "Родіна" - 1 і "Громадянська платформа" - 1, безпартійний - 1. "Єдина Росія" поставила електоральний рекорд, додавши 105 місць.
Докладніше читайте у статті Олексія Іжака "Ремонт фасаду" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла заяву про невизнання Україною легітимності виборів 18 вересня в Держдуму РФ сьомого скликання, їх результатів, а отже, повноважень та актів та рішень російського парламенту. Постанову №5135 підтримали 264 народних депутата.
Також країни Заходу не визнають виборів в Держдуму РФ, проведених на території окупованого Криму. При цьому заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ поки не було.