Франція оголосила війну проти "Ісламської держави" і подібних до неї, тож чиновники боялися, що чемпіонат стануть наступною мішенню бойовиків. Близько 90 тисяч поліцейських охороняли футбольних фанів у десяти різних регіонах по всій країні. На щастя, все пройшло без інцидентів.
Однак вчора, 14 липня, коли натовпи у Франції святкували День Бастилії, сталася нова атака. Цього разу в Ніцці на забитому людьми узбережжі. Про це сьогодні пише The Economist.
Очевидці описують, як водій великої білої вантажівки навмисне протаранив натовп на Англійській набережній петляючи і намагаючись вбити якомога більше людей.
"Я бачив, як тіла розліталися, ніби кеглі для боулінгу. Чув звуки і крики, які ніколи не зможу забути. Люди навколо тікали, кричали і плакали. Коли я зрозумів, що сталося, то почав тікати разом з ними", - розповів журналіст на місці теракту.
Поліція застрелила водія, усіявши кабіну кулями. Останні дані говорять про загибель 84 людей і ще понад 100 поранених. Таким чином, атака в Ніцці стала другим найкривавішим терактом в історії Франції. Лише атака в Парижі у листопаді, яка забрала життя 130 людей, була гіршою.
Президент Франції Франсуа Олланд і прем'єр-міністр Мануель Вальс разом з іншими чиновниками швидко зібралися на надзвичайну нараду в Парижі. В той момент, поки вони розмовляли, ніхто не міг точно сказати імена організаторів атаки і те, якою була їхня мотивація. Однак бійня стала нагадуванням, що над Францією нависла найбільша в Європі терористична загроза. Велика кількість молодих французів приєдналися до терористів "Ісламської держави" в Сирії.
Розвідка намагається відстежити бойовиків, які повертаються додому, а також виявити їхніх прихильників і тих, хто став радикалом у в'язниці чи був завербований в Інтернеті.
Теракт в Ніці також вказує на ще дві довгострокові проблеми. Перша – це те, що навіть терористи-одинаки можуть завдати великої шкоди, особливо якщо вони готові померти. Таких дуже тяжко вистежити навіть з усіма сучасними засобами широкомасштабного стеження через усі види електронної комунікації. Друга проблема полягає в тому, що у майбутніх терористів дуже широкий спектр методів масового вбивства людей, навіть якщо їм не вдасться отримати зброю чи вибухівку.
"Ісламська держава" закликала своїх послідовників вчиняти напади за допомогою всього, що тільки потрапить під руку, і автомобілі не виключення. Видання нагадує, що палестинці часом використовували машини, щоб атакувати ізраїльтян. І у Франції також двоє нападників, зв'язок яких з терористичними організаціями хоч і не був виявлений, використовували авто під час менш масштабних нападів у Діжоні і Нанті в 2014 році.
Для французьких політиків і громадськості постійна загроза атак – це нова норма. Надзвичайний стан, який був оголошений після терактів у Парижі в листопаді, планували скасувати 26 липня. Десятки тисяч французьких солдатів, які всі ці місяці допомагали поліції патрулювати вулиці і станції метро, хотіли б повернутися в свої частини. Але тепер навряд чи Олланд зможе обійтися без них. Впродовж наступних років Франція буде жити під постійною загрозою нових атак.
Нагадаємо, що увечері 14 липня, невідомі на вантажівці врізалися в людей, любовавшихся салютом, так як в місті відзначали національне свято– День взяття Бастилії. Машина проїхала через натовп кілька сотень метрів. Як повідомлялося, вантажівкою керував 31-річний чоловік, у нього подвійне громадянство - Франції та Тунісу. Посольство України у Франції відкрило "гарячу лінію" у зв'язку з терактом у Ніцці.
Стежте за подіями у Ніцці після теракту в онлайн-трансляції на DT.UA.