За даними ФБР, кількість запитів громадян на видачу дозволів на придбання зброї за перші три місяці 2017 року знизилося більш ніж на 15%.
Падіння попиту пов'язують зі зниженням побоювань щодо штучного обмеження обігу зброї, за який виступає частина Демократичної партії. Зокрема, Гілларі Клінтон вдавалася до антизброярської риторики під час виборчої кампанії, адміністрація Барака Обами також намагалася ініціювати посилення збройового законодавства, що лише провокувало підвищення попиту на зброю.
Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп заручився підтримкою Національної стрілецької асоціації США, членами якої є понад 4 мільйонів американців.
Після перемоги Трампа на виборах президнта в Білому домі запевнили, що друга поправка до Конституції, що забезпечує права громадян США на володіння і носіння зброї, залишиться недоторканою.
"Підтримка правоохоронної сфери означає підтримку можливості наших громадян захищати себе самостійно. Ми дотримуватимемося другої поправки на кожному рівні нашої юридичної системи", – підкреслили у Білому домі.