Підрив Кримського мосту став черговою поразкою росіян в Україні і спричинив бурхливу реакцію суспільства, аналітиків та політиків з усього світу. Знищення такого важливого логістичного сполучення серйозно б’є по боєздатності армії РФ на південнобузькому операційному напрямку і ставить під питання зухвалі амбіції Владіміра Путіна, який втрачає все більше окупованих територій. Наразі йому залишається або вивести частину військ з півдня, щоб зберегти життя своїх солдатів, або навпаки перекинути на проблемний напрямок більше живої сили без належного забезпечення зброєю та продовольством, ризикнувши остаточно програти війну у короткостроковій перспективі. Таку думку висловили журналісти CNN.
Експерти вважають, що вибух на Кримському мосту створює на півдні України, зокрема на Херсонщині, критичну ситуацію із забезпеченням російської армії. Логістичні ланцюги росіян і до цього працювали вкрай погано, що частково призвело до їхнього відступу в район Берислава та Нової Каховки. Після руйнування Керченського мосту їм знадобляться хиткі поромні переправи або дуже небезпечні вантажні повітряні рейси для посилення військових перевезень до Криму та на лінію фронту. З урахуванням погіршення погодних умов, вони, скоріш за все, будуть повільними та неефективними.
«Україна терпляче чекала, щоб точно вдарити по старіючій транспортній системі Росії, яка сильно залежить від залізниці. Спочатку Ізюм, що призвело до поразки росіян навколо Харкова. Потім Лиман, який веде до розмивання контролю РФ над Донецьком і Луганськом. А тепер Керченський міст, який став таким життєво необхідним для всього, за що Росія намагається втриматися на півдні», — пишуть аналітики CNN.
Експерти вважають, що тепер перед Путіним стоїть вкрай важкий вибір: відступити на Херсонщині та в Криму і вивести звідти частину військ, аби не дати українцям взяти їх в оточення; або перекинути на південь ще більше резервів, ризикуючи втратити вплив на інших напрямках та остаточно програти війну. Перший варіант, на думку журналістів, «миттєво знищить репутацію» президента РФ, але збереже шанс на утримання частини територій. Другий — майже напевно призведе до «катастрофічного краху» і, можливо, повної втрати влади.
Раніше колишній директор ЦРУ висловив думку про те, що будь-які подальші рішення Путіна не допоможуть йому змінити загальний підсумок війни.
Навіть якщо це не ЗСУ, а Боже провидіння, в Кремлі мають сприйняти пожежу і обрушення прольотів скрепного Керченського мосту як знак того, що у війні проти України остаточно відбувся перелом і далі буде ще болючіше. І знак від українців усьому світу, що немає нічого неможливого, коли ти борешся за свою землю та визволяєш своїх людей — пишуть Валентина Самар і Микита Панасенко у статті «Війна і Крим».