Підтримка почала скорочуватися через те, що Соціал-демократична партія Німеччини, яка раніше була міноритарним партнером ХДС/ХСС канцлера Ангели Меркель у консервативному уряді, перейшла в опозицію після останніх виборів у Бундестаг.
Про це сьогодні пише Financial Times.
"СДПН була головним адвокатом "Північного потоку-2", і їх більше немає", - сказав голова комітету з закордонних справ Бундестагу і член ХДС Норберт Рюттген.
"Очевидно, що новий уряд буде значно критичнішим до проекту, ніж попередній", - додав він.
У свою чергу німецький депутат від "Зелених" і учасних переговорів про формування нової коаліції Ренхард Бютікофер наголосив: "СДПН стала абсолютним слугою "Північного потоку-2". При цьому він додав, що "Зелені" будуть "боротися за відторгнення" проекту ГТС на коаліційних переговорах.
Видання зауважує, що увага до зв'язків між СДПН і російськими енергетичними групами потрапила під особливу увагу у вересні, коли колишній канцлер Німеччини від соціал-демократів Герхард Шрьодер був призначений членом ради директорів російського нафтової компанії "Роснефть". Він же керує "Північним потоком-2".
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія заблокувала "Північний потік-2" Третім енергопакетом. Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці в Facebook.
Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".