Підсумками Синоду стали невдоволення Кремля і розбрат між церквами - ЗМІ

Поділитися
Підсумками Синоду стали невдоволення Кремля і розбрат між церквами - ЗМІ Видання стверджує, що патріарх Кирило стрімко втрачає свої позиції © Сайт РПЦ
Під головою РПЦ патріархом Кирилом хитається його місце - їм незадоволений Кремль, а глава УПЦ МП прагне дистанціюватися від невдахи, стверджує видання.

Термінове засідання Священного синоду Російської православної церкви, зібране 14 вересня з питання отримання українською церквою автокефалії, позначилось передусім "незвично прямолінійним втручанням Кремля", яке виразилося у формі несподіваної заяви прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова на церковну тему, повідомляє "Нова газета".

Пєсков оголосив свою заяву близько полудня, коли засідання було у самому розпалі - прес-секретар Путіна заявив, що в Кремлі уважно стежать за ходом Синоду і сподіваються, що переможе бажаний сценарій "збереження єдності православного світу".

"Зазвичай патріархія і Кремль вирішує подібні питання кулуарно, і, якщо прес-секретарю президента довелося давати вказівки патріарху через телеефір, значить, суперечності досягли серйозних масштабів", - пише "Нова газета", пов'язуючи це із накопиченим у російській верхівці невдоволенням головою РПЦ патріархом Кирилом (Гундяєвим).

Саме з цим невдоволенням пов'язані періодичні викиди компромату на голову РПЦ, а також те, що останнім часом стихли розмови, пов'язані із повним розривом з Константинополем.

"Після начальницького окрику патріарх змушений був трохи охолонути і відкласти на майбутнє повний і беззастережний розрив спілкування з Константинополем та іншими православними церквами, які його підтримають", - йдеться в тексті.

"Нова газета" також зазначила, що нинішній розрив підноситься пастві як "неповний", попередній, однак Канонічне право православної церкви не визнає такого виду розриву - навпаки, єдиним видом розриву двох церков є повний - коли одна церква звинувачує іншу у єресі.

Неабиякою сенсацією, додає видання, стала відсутність на Синоді голови УПЦ МП митрополита Онуфрія - той не приїхав, заявивши, що є хворим.

"Патріарх Кирило, схоже, йому не повірив, тому що, вітаючи київського побратима по відеозв'язку, заявив буквально: "Радіємо бачити Вас в силі і кріпості!... Ми будемо мати дискусію у синоді і потім, Ваше Блаженство, поінформуємо Вас щодо результатів", і припинив відеозв'язок... Коли на цю неввічливу фразу звернув увагу о. Андрій Кураєв, прес-служба патріархії спішно видалила її з офіційною відеозапису", - йдеться в статті.

При цьому видання відзначає, що голова УПЦ МП - самокерованої церкви у складі Московського патріархату є другим за статусом членом синоду РПЦ, відразу після патріарха.

Нагадаємо, 14 вересня Російська православна церква провела у Москві термінове засідання Священного синоду РПЦ під головуванням патріарха Московського і всієї Русі Кирила (Гундяєва). Основним питанням на ньому стало надання Константинополем автокефалії для української православної церкви.

Відправлення до України двох екзархів Вселенського Патріарха Варфоломія дозволить Україні нарешті почати повноцінний процес набуття автокефалії, заявив представник Константинопольського патріархату митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс), місцеблюститель Західноєвропейського екзархату. Адамакіс додав, що створення "місцевої незалежної церкви" в Україні починається.

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) заявила, що не визнає єдину православну церкву в Україні. Московський патріархат не визнає автокефалію і не буде співслужити з новою церквою.

Нагадаємо, що 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Відмовилися підтримати звернення лише колишні "регіонали" з фракції "Опоблоку" і групи "Відродження".

31 серпня патріарх Константинопольський Варфоломій під час зустрічі з головою Російської православної церкви Кирилом довів до відома останнього, що Константинополь збирається надати автокефалію українській церкви. А вересневий Архієрейський Собор Константинопольської церкви підтвердив її право надавати автокефалію церквам без узгодження з іншими церквами.

Детальніше про перспективи надання автокефалії УПЦ читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, так Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі