Чоловік, якого звинувачують в завданні ножових поранень відомому письменнику Салману Рушді та пораненні іншого оратора на сцені в штаті Нью-Йорк, не визнав себе винним за звинуваченнями у замаху на вбивство другого ступеня та нападі другого ступеня. Про це повідомляє CNN.
24-річний Хаді Матар із Нью-Джерсі заявив про це в залі суду після того, як прокурори повідомили, що цього тижня велике журі висунуло йому звинувачення.
Суддя виніс рішення про взяття Матара під варту без права внесення застави та постановив, що він повинен здати всю вогнепальну зброю.
Звинувачення у замаху на вбивство, передбачає покарання до 25 років ув'язнення, якщо підсудного визнають винним. Звинувачення в нападі на іншого спікера, який зазнав травм, тягнуть за собою ще до семи років.
Джейсон Шмідт, окружний прокурор Чатокуа, заявив, що вони продовжать вивчення матеріалів справи, аби просити в суді більш жорсткого покарання.
Він зазначив, що є ймовірність зміни кваліфікації злочину на такий, що був здійснений на ґрунті ненависті, втім наразі таке формулювання не застосовується.
12 серпня на Рушді, якому погрожували вбивством за його сатиричний роман 1988 року «Сатанинські вірші», який деякі мусульмани вважали святотатством, було скоєно напад: зловмисник вискочив на сцену та завдав письменнику кілька ударів ножем.
75-річний автор отримав три ножові поранення в шию, чотири ножові поранення в живіт, колоті рани в правому оці та грудях, а також рвану рану на правому стегні. Лікарі говорять, що Рушді може втратити зір на одне око.
Мати Хаді Матара розповіла у опублікованій цього тижня в Daily Mail статті, що її син був товариським і виріс у Сполучених Штатах. Але після місячної подорожі на Близький Схід у 2018 році Матар повернувся «дивним інтровертом». Жінка нічого не знала про напад, аж поки ФБР здійснило обшук у її будинку в Ферв’ю.
Cалман Рушді — британський письменник індійського походження. Він особливо відомий своїм четвертим романом «Сатанинські вірші», опублікованим у 1988 році.
В Ірані книга була заборонена за богохульство, а верховний лідер Ірану на той час аятола Рухолла Хомейні, виніс щодо Рушді релігійний смертний вирок, фетву.