Під час пандемії люди стали більш вразливими не лише до коронавірусу, а й до інших хвороб — NYT

Поділитися
Під час пандемії люди стали більш вразливими не лише до коронавірусу, а й до інших хвороб — NYT © Reuters
Жорсткі карантинні обмеження принесли серйозні наслідки як для фізичного, так і психічного здоров’я населення.

З настанням зими ситуація з пандемією коронавірусу у світі знову починає погіршуватися. У Сполучених Штатах кількість випадків захворювання та госпіталізацій перевищує свої найкритичніші показники з початку пандемії. Країни Європи відновили карантинні обмеження. Жорсткі локдауни можуть стати ефективним засобом для протидії поширенню вірусу, однак вони тягнуть за собою серйозні наслідки, і ці наслідки стосуються не лише згубного впливу на економіку, пише The New York Times.

Перед тим, як запроваджувати жорсткі карантинні обмеження, уряди країн повинні враховувати помилки, які були допущені під час першої хвилі пандемії.

Розширена соціальна ізоляція може мати серйозні наслідки для здоров'я населення, як психічного, так і фізичного, починаючи від хвороб серця, закінчуючи затяжною депресією.

Під час пандемії спосіб життя людей погіршився, збільшуючи вразливість до самої хвороби, яку ізоляція повинна допомогти перемогти.

Психічне здоров'я людей теж страждає. Наслідки самотності є ризиком для психічного здоров'я, який можна порівняти з ризиком ожиріння або куріння. Занепокоєння та депресія серед людей зросли з моменту запровадження заходів блокування. Після кількох тижнів жорстких карантинних обмежень почала зростати кількість самогубств.

Згідно з опитуванням, багато представників американської молоді серйозно розглядали можливість самогубства протягом періоду карантину. Експерти побоюються, що кількість самогубств може зрости, особливо ця загроза стосується молоді.

Безумовно, зростання проблем з психічним здоров’ям пов’язане не лише з карантинними обмеженнями. Потенційна загроза пандемії для здоров'я окремої людини або її близьких також є фактором, який провокує тривожність та депресивний стан.

Але розуміння того, що соціальна ізоляція може серйозно зашкодити фізичному та психічному здоров’ю, передує пандемії. Деякі дослідники побоюються, що соціальна ізоляція завдала шкоди психічному здоров'ю, і ця шкода триватиме ще довго, навіть після завершення епохи коронавірусу.

Закриття шкіл також матиме значні довгострокові наслідки. Під час першої хвилі пандемії, багато шкіл перейшли на дистанційне навчання, однак, такий підхід суттєво знизив якість освіти.

Усі ці «втрати» навіть не враховують прямий вплив карантину на економіку. Малий бізнес почав втрачати свої прибутки дуже високими темпами. Економічна невизначеність, спричинена безробіттям, породжує власні ризики для здоров'я.

Частина проблеми полягає в тому, що вплив карантину є нерівномірним на різні групи населення. Для якоїсь частини людей ці обмеження стали просто незручною перешкодою для повсякденного життя, тоді як інші почали втрачати засоби для існування.

Також важко підрахувати непрямі наслідки карантину. Зараз можна сподіватися на те, що вакцина допоможе зупинити пандемію коронавірусу, але про те, як пом’якшити шкоду наслідків пандемії та карантинних обмежень, варто думати вже зараз.

Дослідження показують, що для пом’якшення негативних побічних ефектів, про жорсткий карантин слід повідомляти для населення правильно, з врахуванням усіх деталей. Люди не повинні думати, що карантинні блокування є безглуздими, адже так населення відчуває себе обдуреним.  

Також, уряди країн не повинні очікувати, що мільйони людей, які втрачають засоби для існування, будуть сидіти склавши руки вдома без фінансової підтримки. Тому, рішення, яке стоїть перед владою держав є досить складним.

Негативний вплив коронавірусу був величезним. Але не можна дозволити величезному масштабу трагедії затьмарити судження про рішення, які ще повинні бути прийняті для того, щоб зупинити пандемію.

Пошук подальшого шляху у боротьбі з коронавірусом вимагатиме врахування завданої шкоди, яка стосується як негативного впливу вірусу, так і впливу карантинних обмежень, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі