Песимістичний гід Bloomberg до 2028 року: ОПЕК, банки і Facebook зникнуть, а Європа розвалиться

Поділитися
Песимістичний гід Bloomberg до 2028 року: ОПЕК, банки і Facebook зникнуть,  а Європа розвалиться Bloomberg допускає крах Facebook через брехню.
Видання наводить 8 песимістичних сценаріїв, до яких можуть призвести події наступного року

Світ на межі. Північна Корея погрожує війною. Ніхто не знає, що утне 3. А більш глибокі дестабілізуючі сили: від фейкових новин до криптовалют, - працюють повним ходом.

Враховуючи все це видання Bloomberg склало свій Песимістичний прогноз до 2028 року. В ньому перелічені потенційні потрясіння, які можуть статися наступного року і вплинуть на наступне десятиліття. Видання зауважує, що вказані сценарії - це не прогнози, а провокативні ідеї для роздумів над тим, як швидко наш світ змінюється.

Сценарій 1: Дональд Трамп - двічі президент

Президент США Дональд Трамп нарешті доб'ється перемоги у внутрішній політиці завдяки скороченню податків і проведенні дерегуляції. Він витратить трильйони доларів на армію і інфраструктуру. В економіці США почнеться підйом. При цьому, спеціальний представник Департаменту юстиції Роберт Мюллер завершить розслідування справи про втручанн Росії, не знайшовши нічого, що підветрджувало б співпрацю команди Трампа з російськими урядовцями. В 2020 році, попри низьку явку, Трамп здобуде перемогу на президентських виборах. Оскільки голоси демократів будуть розділені між кандидатом-демократом Камалою Гарріс і незалежним Берні Сандерсом. В 2021 році Трамп нарешті зможе скасувати прогаму медичного страхування Барака Обами, але нічого не запропонує натомість. Хаос в системі охорони здоров'я доповнить економічний спад і вибух чергової бульбашки на фондовій біржі. В 2028 році демократична і республіканська партія розпадаються через розчарування виборців у істеблішменті. На вибори йдуть одразу чотири кандидати. Ніхто з них не отримає 270 голосів електоральних зборів.

Сценарій 2: Фейкові новини вбивають Facebook

За цим сценарієм ще в 2018 році стане очевидним, що Facebook і інші технологічні гіганти США не можуть зупинити розповсюдження дезінформації. В 2019 році Facebook наймен тисячі нових співробітників для оцінки підозрілого контенту. Але зупинити поширення фейків так і не вдасться. По всьому світу уряди підуть стопами Росії і створять "фабрики ботів", які стануть новою зброєю у контррозвідці. В 2025 році ніхто вже не зможе відрізнити правду від брехні в інтернеті. У президента Кіммела не лишається іншого вибору, як розбити техгігантів на менші фірми. Facebook, Google і Twitter припиняють існування в такому вигляді, якими ми знаємо їх сьогодні. 2028 рік. Фрагментація домінує у цілому поколінні нових соціальних мереж, в яких користувачі не мають ідеологічної опозиції. Дезінформація таким чином лише посилюється.

Сценарій 3: Bitcoin замінить банки

В 2018 році американський регіональний кредитор оголошує, що його системи стали жертвою кібератак і всі депозити були знищені. Регулятори по всьому світі запевняють клієнтів, що їхні заощадження в безпеці. Bitcoin підстрибує в ціні до 40 тисяч доларів на тлі страхів про ненадійність традиційної фінансової системи. В 2021 році після Венесуели, Греція і кілька африканських країн переходять на Bitcoin, який вже коштує 100 тисяч доларів. В 2023 році група зухвалих програмістів у компанії-постачальнику програмного забезпечення для банків вводить у банківські мережі троянський вірус. Він видає зловмисникам дані і гроші з рахунків клієнтів. В 2026 році про троянську програму стане відомо, і це спричинить проблеми у глобальній банківській системі. Банки масово переходять на технології блокчейн, а клієнти починають використовувати електронні гроші в обхід банків. В 2028 році багато комерційних кредиторів розпадаються. Глобальна фінансова система перетворюється на печворк електронних валют і платіжних систем, в яких домінують Alipay і Amazon. Bitcoin коштує мільйон доларів.

Сценарій 4: КНДР влаштовує атаку

В 2018 році Північна Корея поставить світ на межу війни, коли її ракета впаде за 20 миль від Західного узбережжя США. Трамп не відплатить тим же, а зустрінеться з лідером Китаю Си Цзиньпіном на саміті в Гонолулу. Наступного дня Китай повністю перекриє кордони з Північною Кореєю. В 2019 році державне телебачення КНДР оголосить, що Кім Чен Ин несподівано помер від серцевого нападу. Новий маріонетковий режим погодиться на денуклеризацію. В 2025 році в останній день Трампа на посаді Си Цзиньпін оголошує про план анексувати Тайвань. Японія каже, що почне розробляти ядерну зброю. Південна Корея підписує оборонний пакт з Китаєм. 2028 рік. Японія оголошує, що розробила ядерні боєголовки для своїх ракет. Азія вступає в нову гонку озброєнь.

Сценарій 5: Британія стає соціалістичною

В 2018 році переговори про Brexit виходять з-під контролю. Прем'єр-міністр Тереза Мей йде у відставку, а на дострокових виборах перемагає лейборист Джеремі Корбін. Переговори відновлюються. 29 березня 2019 року Британія полишає Євросоюз. Корбін звинувачує Консервативну партію, коли виявляється, що ціна виходу вища для Лондона, ніж уряд Мей оцінював. В 2022 році лейборист бере багато позик і підвищує податки, щоб виконати свій соціалістичний порядок денний. В 2023 році Корбін знову перемагає на виборах. Його партія самостійно будує більшість. Але потім роки надмірних витрат починають даватися в знаки. Держборг долає позначку в 100% від ВВП, а інфляція виходить з-під контролю. В 2028 році британці починають серйозно говорити про можливий дефолт. Лондон звертається до МВФ по допомогу, що не подобається британцям.

Сценарій 6: Війна поколінь нищить Європу

В 2018 році французькі пенсіонери протестують проти спроби президента Еммануеля Макрона реформувати пенсійну систему. А в Італії натовп тих, кому за 50, підтримує 80-річного Сільвіо Берлусконі, який обіцяє не займає їхні пенсії. В 2020 році працездатне населення більше не може забезпечувати пенсіонерів. Португалія, Італія, Іспанія і Греція занурюються у фінансову кризу. В 2022 Шотландія голосує за вихід з Великої Британії на хвилі сподівань, що це дозволить скоротити податки. В 2024 році безробіття серед молоді зростає до 50%. Каталонія голосує за вихід з Іспанії, яка виявляється надто бідною і не може силою придушити сепаратистів. В 2028 році через низьку народжуваність і ранній вихід на пенсію на одну працездатну людину в Європі припадає двоє пенсіонерів. Молодь відмовляється платити податки. Зрештою, Бельгія розпадається на три окремі частини: французьку, фламандську і Брюссель, який лишається столицею того, що лишилося від ЄС.

Сценарій 7: Китай розв'яже велику торговельну війну

Кліматичні зміни приведуть до того, що в Китаї почнуть висихати ріки. У відповідь він почне завпроваджувати торговельні обмеження і санкції проти країн, які завдали найбільшої шкоди екоголії. Зокрема, під його тиск потраплять США і Росія.

В 2028 році президент США намагається переконати Конгрес погодитися на нові зобов'язання щодо скорочення викидів CO2. Але його зусилля провалюються і він програє вибори. У світі починається перша торговельна війна, спричинена кліматом.

Сценарій 8: Електорокари покладуть край ері нафти

В 2018 році прорив у технології батарей відкриє шлях для масового виробництва дешевих електромобілів. Через страхи щодо енергетичного майбутнього ОПЕК жорстко скорочує видобуток нафти, ціна якої тримається на позначці 50 додарів за барель. Та попри всі зусилля, до 2021 року ціна впале до 20 доларів, а економіки США і Японії переживуть шок від падіння попиту на звичайні автомобілі. В Росії на нафтопереробних заводах почнуться бунти, Володимир Путін піде у відставку і лишить замість себе голову Центробанка Ельвіру Набіуліну. В 2028 році ОПЕК припиняє своє існування. В Росії Путін давно не з'являться перед публікою. А Набіуліна ледве справляється з тим, щоб країна не розпалася. Інвестори панікують через поширене банкрутство нафтової індустрії у світі.

Раніше видання Financial Times писало, що вигоди від роботизації доведеться зачекати. Адже, як і у випадку з усіма попередніми технологічними проривами, повинен відбутися певний економічний процес. Компанії повинні повністю переформатувати свою роботу і управління, перш ніж зможуть скористатися ефективністю новинок.

Раніше Ілон Маск заявив про те, що штучний інтелект є найбільшою загрозою, з якою людство може зіткнутися як цивілізація і закликав до жорсткого державного регулювання розвитку штучного інтелекту.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі