Технічна неполадка змусила російське космічне агентство в останній момент перенести перший запуск ракети з нового космодрому "Восточный" в Амурській області (який, у свій час, Україна і РФ планували будувати разом). На невдалому запуску був присутній і президент Володимир Путін.
Запуск ракети-носія РКП "Союз-2.1, а" з трьома супутниками на борту повинен був відбутися рано вранці в середу, о 5:01 за московським часом. Але був скасований всього за півтори хвилини до старту.
Як повідомили в Роскосмосі, причиною стали технічні неполадки - автоматизована система управління дала команду відбою підготовки пуску. Нову спробу запуску перенесли на завтра.
"Вдалося досить чітко локалізувати проблемне місце, де могло це статися все, і зараз вже ведуться роботи по відпрацюванню запасного комплекту і з'ясування більш точних причин", - заявив глава Роскосмосу Ігор Комаров.
Джерело РИА Новости в космічній галузі повідомило, що запуск міг бути скасований "через проблеми з дренажними клапанами на етапі наддуву баків ракети-носія".
Ще раз запустити ракету-носій спробують завтра - вранці в четвер, 28 квітня.
Путіну вирішив затриматися на "Восточному" до прояснення перспектив запуску ракети: "Президент був докладно проінформований про всі технологічні особливості, про режим робіт автоматики в тому числі", - заявив його помічник Дмитро Пєсков журналістам.
"Зараз президент прийняв рішення затриматися на космодромі до того моменту, як буде з'ясована перспектива здійснення запуску через добу, тобто завтра. Ми не виключаємо, що президент найближчу добу проведе тут, в районі космодрому. У будь-якому випадку глава держави планує використовувати цей час для детальної розмови та проведення відповідних нарад з теми другої і третьої стадії розвитку та будівництва космодрому міста Ціолковський", - додав Пєсков.
Технические неполадки отложили первый пуск с нового российского космодрома https://t.co/S8lbQa1S8e pic.twitter.com/bAu5qBcDvE
- Агентство Рейтер (@reuters_russia) 27 квітня 2016 р.
Новий космодром, за задумом, повинен скласти конкуренцію орендованому у Казахстану "Байконуру". Так, видання The Wall Street Journal писало про те, що через це Росія навіть може напасти на Казахстан.
Відзначимо, що раніше Україна провела успішні випробування тактичної ракети власного виробництва. Як зазначили в РНБО, на сьогодні одне з головних завдань полягає в тому, щоб покращити тактико-технічні характеристики цього виробу, а також забезпечити повністю замкнутий цикл виробництва в Україні.