В американському Сенаті затвердили призначення Венді Шерман першим заступником держсекретаря США, про що повідомили Держсекретар США Ентоні Блінкен і представник Держдепу Нед Прайс.
Прайс в Твіттер привітав Шерман з результатами голосування.
"Радий бачити, що Венді Шерман затверджена сьогодні на посту заступника держсекретаря. Вона була захисником американського народу протягом усієї своєї кар'єри і буде продовжувати робити це, просуваючи зовнішню політику США протягом всієї своєї кар'єри", - написав він.
Glad to see Wendy Sherman confirmed today as Deputy Secretary of State. She has been an advocate for the American people throughout her career and will continue to do so as she advances US foreign policy at the @StateDept. https://t.co/t4KOrXEWMn
- Ned Price (@StateDeptSpox) April 13, 2021
"Вітаю мою хорошу подругу Венді Шерман з твердженням в якості нашого заступника секретаря. Ми все настільки гарні, наскільки хороша команда, якій ми себе оточуємо, і я дуже радий, що ви приєдналися до нас", - написав Ентоні Блінкен
Congratulations to my good friend, Wendy Sherman, on her confirmation as our Deputy Secretary. We are all only as good as the team we surround ourselves with, and I'm thrilled to have you on board.
- Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) April 13, 2 021
Відзначимо, що Шерман є професором і дипломатом. Вона займала посаду заступника державного секретаря з політичних питань з 2011 по 2015 рік. На голосуванні Шерман підтримали 56 сенаторів (всі сенатори-демократи, плюс шість республіканців), а проти неї виступили 42 члени сенату.
Шерман працювала ще й в адміністрації президента США Барака Обами. Вона також займалася переговори з іранської ядерної проблеми. Затвердження цього кандидата на другий за значимістю посаду в Держдепі кілька тижнів залишалося під питанням через позицію сенатора-республіканця від Техасу Теда Круза. В середині березня він заявив, що буде блокувати затвердження Шерман на пост першого заступника держсекретаря США і деяких інших кандидатів на пости в Держдепі, поки Білий дім не введе санкції проти компаній, задіяних в реалізації проекту "Північний потік 2".
Відзначимо, закінчення будівництва та запуск газопроводу "Північний потік-2" є загрозою національній безпеці країни, це може призвести до непоправного ослаблення держави. Про це заявив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков у своєму матеріалі для The Wall Street Journal.
Реалізація проекту призведе до того, що Україна повністю буде відключена від Європи в питанні енергетичної безпеки.
"Україна буде непоправно ослаблена, як тільки в Росії буде новий прямий газопровід до Німеччини", - заявив Резніков.