Виборчі дільниці відкрилися о 7:00 ранку, вони працюватимуть до 20:00 за місцевим часом (21:00 за Києвом). Для голосування доступні 8 250 виборчих дільниць. Аби проголосувати за кордоном, жителі країни повинні були зареєструватися через диппредставництва до 30 травня. За межами Сербії працюють 40 виборчих дільниць.
У Косові працюють 90 виборчих дільниць, тут, у сербських громадах, голосуватимуть близько 100 тисяч виборців. Місія ОБСЄ в Косові збере бюлетені після закінчення голосування і передасть виборчим комісіям на території Сербії.
У виборах бере участь 21 партія, представники яких борються за 250 місць у парламенті. Мандати отримають ті, хто подолає 3% бар'єр, пише "Європейська правда". Одночасно проходять вибори очільників муніципалітетів та депутатів місцевих рад.
Деякі партії фрагментованої опозиції у Сербії виступають за бойкот виборів, заявляючи, що вони не будуть вільними і справедливими через контроль президента Олександра Вучича над ЗМІ.
На думку опозиції, проведенню традиційної кампанії завадила епідемія коронавірусу і пов'язані з нею обмеження.
Так, через епідемію вибори, призначені на 26 квітня, перенесли на 21 червня (15 березня в Сербії ввели режим надзвичайного стану). Члени комісій працюють в рукавичках і масках, для виборців носіння засобів захисту на ділянці рекомендоване, але не обов'язкове.
Сербія – на 56 місці в антирейтингу країн за кількістю інфікованих, за версією університету Джонса Хопкінса. У піковий період епідемії щоденний приріст хворих в країні досягав 400 осіб, зараз цей показник – 90 осіб.
Наступна країна Європи, в якій з послабленням карантину повинні відбутися вибори – Польща. 6 квітня, Сейм Польщі прийняв закон про особливі правила проведення президентських виборів 2020 року шляхом "кореспондентського голосування".
У лютому нинішній очільник Польщі Анджей Дуда повідомив, що знову балотуватиметься на посаду президента Польщі. Докладніше про те, як провести вибори під час пандемії, читайте у статті Станіслава Желіховського "Пандемія виборам не завада" для ZN.UA.