Передача розвідданих Росії може дорого обійтися адміністрації Трампа – The Economist

Поділитися
Передача розвідданих Росії може дорого обійтися адміністрації Трампа – The Economist Передача Трампом розвідданих Росії підірве довіру іноземних партнерів до США © money.cnn.com
Адміністрація Трампа увійшла в період нестабільності після звільнення глави ФБР.

Адміністрація американського президента Дональда Трампа увійшла в хаотичний період свого управління після того, як президент звільнив главу ФБР Джейсма Комі. У цій перспективі зустріч Трампа з Сергієм Лавровим відразу після звільнення Комі вже виглядала неоднозначно, але Трамп зробив ситуацію ще гіршою, коли передав частину засекреченої інформації росіянам. Про це пише в своїй статті The Economist.

The Washington Post перші написали про розкриття секретної інформації Трампом перед російськими колегами, посилаючись на свої джерела на зустрічі. За словами видання, Трамп хвалився перед російськими представниками "своїми відмінними розвідданими". Після цього американський президент розкрив частину строго засекреченої інформації. Видання зазначає, що ті речі, які Трамп розповів росіянам, США не передають навіть своїм союзникам.

Команда політтехнологів Трампа вирішила негайно відреагувати на появу цієї інформації в пресі. Радник президента з національної безпеки Маккалістер зазначив, що "ця історія, як вона була подана, є неправдивою". Він також додав, що Трамп не розповів чого-небудь такого, чого немає у відкритих джерелах. Для США було б критично важливо, щоб слова Маккалістера виявилися правдою, однак, його версія звучить тривожно. Формулювання "ця історія, як вона була подана" могло бути використано для того, щоб залишити собі простір для маневру, якщо спливуть нові факти і доведеться визнати свою неправоту.

Формально Трамп міг і не порушувати закону, оскільки посада президента дає можливість розкривати практично будь-яку інформацію розвідданих. Однак фактично, це одне з найсерйозніших звинувачень проти чинного президента США.

Якщо ж публікація The Washington Post виявиться правдивою, то це може поставити під загрозу американську позицію в Сирії, а також піддати небезпеці джерела американської розвідки на місцях. Крім того, у публікації підкреслюється високий рівень розкритої інформації, яка не була надана союзникам, і навіть обмежувалася для деяких членів уряду. Легке розкриття такої інформації росіянам шкодить американської репутації міжнародного партнера.

Ще до інавгурації Трампа, ізраїльські чиновники попередили своїх американських колег, що вони не будуть надавати його адміністрації свої важливі розвіддані. Причиною тому був страх, що отримані дані американська адміністрація може передати Росії, а звідти вони потраплять в Іран.

Читайте також: Трамп послав поганий сигнал, коли склеїв фото з Клімкіним і Ларовим - WP
Як повідомлялося, 10 травня глава МЗС РФ Сергій Лавров зустрівся у Вашингтоні із президентом США Дональдом Трампом і держсекретарем Рексом Тіллерсоном. За словами Лаврова, він обговорив з Трампом українську і сирійську проблематику, не торкаючись питання санкцій проти РФ. Трамп, у свою чергу, Трамп назвав зустріч з головою МЗС РФ "дуже хорошою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі