Щоправда, ні Комі, ні директор Агенції національної безпеки Майк Роджерс не розголосили жодних деталей і не назвали імен конкретних людей з оточення президента, які під підозрою. Однак, на думку німецького експерта з питань США Томаса Егерта, ситуація склалася досить напружена.
"Якщо підозри будуть підкріплені доказами, їх масштаб може перевершити Вотергейт", - цитує слова Егера німецьке видання Focus.
На думку німецького експерта, події можуть розгортатися за трьома вірогідними сценаріями. Перший з них - ФБР не наведе переконливих доказів. У такому разі Трамп може використати ситуацію на свою користь, зміцнити свої позиції і заявити, що розслідування спецслужб - це частина "змови" політичних опонентів проти нього. Так він зможе налаштувати американців проти істеблішмента.
Другий сценарій - докази будуть представлені, але не достатньо переконливі.
"Якщо в розслідуванні лишаться білі плями чи якісь його епізоди будуть викликати сумніви, Палата представників не буде висувати обвинувачень проти Трампа", - пояснив Егерт.
Він нагадав, що у Конгресі більшість належить Республіканській партії. Тож дуже вірогідно, що Трамп не побачить жодних обвинувачень. Імідж президента і партії постраждають, але не настільки, щоб справа дійшла до імпічменту.
Третій сценарій - ФБР представить незаперечні докази співпраці команди Трампа з російськими чиновниками.
"Якщо буде доведено, що Трамп знав про зв'язок своєї команди з Росією, Палата представників буде змушена подати проти нього позов", - вважає експерт.
В такому випадку початок процедури імпічменту буде залежати від рішення Сенату, де, знову ж таки, більшість за Республіканською партією. Не виключено, що республіканці відмовляться звільняти президента. Але у верхній палаті американського парламенту вистачає і тих, хто хотів би позбутися Трампа. Якщо вони візьмуть гору, президентом стане віце-президент Майк Пенс.
Видання зауважує, що директори ФБР і АНБ поставили в незручне становище не лише президента США, а й самих себе. Оголошення про те, що розслідування проти президента і його оточення триває, має серйозний характер. Якщо вони не підкріплять його не менш серйозними доказами, репутація їхніх відомств постраждає.
Раніше видання Newsweek писало, що в США демократи шукають причини для імпічменту Трампа. Однією з зачіпок вони вважають заяви президента, що його попередник Барак Обама нібито прослуховував його квартиру у Нью-Йорку. ФБР і Департамент юстиції не підтвердили це. Тож, на думку демократів, суспільна довіра до президента під питанням.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.