Він міг би зробити заяви про втручання Росії у вибори президента США, про всі скандальні витоки інформації про членів адміністрації Дональда Трампа, а також про заяви президента, що нібито його попередник прослуховував його.
"Не відомо, як багато деталей розкриє Комі про всі ці проблеми, але президент, схоже, опинився на межі, коли опублікував повідомлення в Twitter про те, що його адміністрація не має нічого спільного з Росією", - пише Newsweek, нагадуючи, що Трамп на своїй сторінці звинуватив Демократичну партію в тому, що вона нібито "вигадала" історію про його можливі російські контакти.
Буквально за кілька хвилин до того, як слухання за участі голови ФБР почалося, Трамп додав: "А як щодо контактів команди Клінтон з росіянами? Правда ж Демократична партія не дозволить ФБР дослідити це?".
Сенатор-демократ від Пенсільванії Боб Кейсі відреагував на повідомлення Трампа в Twitter, прокоментувавши, що "будь-які спроби президента США відвести увагу від законних питань щодо Росії вказують на чітку необхідність" проведення незалежного дослідження.
Видання зауважує, що підтвердження підозр про координацію дій команди Трампа з Росією під час виборів стане вибухом. Американські розвідуправління вже дійшли висновку, що Кремль за допомогою хакерських атак намагався допомогти Трампу перемогти. ЗМІ впродовж останніх місяців викрили, що кілька важливих чиновників з команди Трампа контактували з російськими чиновниками. Зокрема, це зробив екс-радинк з питань національної безпеки Майкл Флінн.
Але колишній голова ЦРУ Джеймс Клапер, коли ще перебував на своїй посаді, заявляв, що немає жодних доказів про співпрацю команди кандидата-республіканця з Росією. Сенатор-демократ Адам Шіфф, який також входить в Постійний комітет Палати представників з питань розвідки, вчора зауважив, що така впевненість Клапера його здивувала.
"Не думаю, що можна робити такі категоричні заяви. Перед розслідуванням я б охарактеризував ситуацію так: існують непрямі докази співпраці. Думаю, існують прямі докази обману, і саме тому ми починаємо розслідування", - сказав Шіфф.
Видання зауважує, що демократи вже почали поширювати ідею імпічменту Трампа, особливо після його заяв про прослуховування. Конгресмен-демократ від Техасу Шейла Джексон Лі зауважила, що все буде залежати від того, що скаже директор ФБР. Якщо Комі підтвердить, що не існує жодних доказів, що Трампа прослуховували, тоді президент сам підставив себе і зробив можливим його імпічмент.
"Якщо у вас немає жодних доказів того, на чому ви наполягаєте вже три тижні, тоді ви точно на межі питання про громадську довіру. Такі дії можуть бути розцінені як злочин і проступок на найвищому рівні. І в такому разі можна буде говорити про порушення статті про імпічмент", - переконана Лі.
Тим часом, на сьогоднішньому відкритому слуханні голова ФБР підтвердив існування розслідування щодо зв'язку команди Трампа з Росією. При цьому він зауважив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань. Однак, в даному випадку робить виключення.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.