Пентагон хоче налаштувати систему ПРО на захист від Росії і Китаю - WP

Поділитися
Пентагон хоче налаштувати систему ПРО на захист від Росії і Китаю - WP Пентагон перегляне політику щодо ПРО. © miroved.com
Раніше система була націлена на ракетні загрози виключно з боку країн-парій, таких як Іран і КНДР.

Адміністрація Дональда Трампа працює над розширенням політики протиракетної оборони США за рахунок включання певних загроз з боку Росії і Китаю. Таким чином, Вашингтон відійде від попередньої стратегії, яка майже повністю була зосереджена на КНДР і Ірані.

Як повідомляє Washington Post, нова політика, як і раніше, буде закликати до посилення технологій, націлених проти ворожих країн. Зокрема, в ній буде зроблений акцент на озброєннях для перехоплення ракет Північної Кореї. Але джерела повідомили виданню, що в переглянутому документі також буде згадка про потребу розглянути загрози з боку Росії і Китаю. Поки що нова політика щодо ПРО лишається в формі проекту і може бути зміненою. Її остаточне затвердження очікується в кінці березня.

Обговорення на цю тему в Пентагоні почалися на тлі того, як президент Росії Володимир Путін пригрозив США новим озброєнням включно з ядерними крилатии ракетами.

Тисячі російських ракет вже можуть подолати систему протиракетної оборони США в разі повномасштабної війни. Але Вашингтон покладається на власний ядерний арсенал. Удар у відповідь стримує великі держави від можливих атак. В результаті, до цього часу Пентагон не будував щит від всіх ракетних загроз з боку Росії і Китаю. Американські оборонні планувальники відмовилися від таких ідей після розпаду СРСР. За словами одного чиновника США, нова політика буде більш дискретно розглядати способи приборкання зростаючих російських і китайських загроз в регіональних театрах, таких як Європа і Азія. Приміром, американські генерали закликають встановити кращі сенсори, які будуть відстежувати крилаті ракети.

Американські чиновники допускають, що передові ракетні технології Москви і Пекіна можуть опинитися в арсеналах інших країн. Таким чином, не виключено, що США все одно доведеться з ними мати боротися.

Нагадаємо, що Держдеп США відреагував на заяву Путіна про ядерні ракети. У держдепі підкреслили, що використання ядерної зброї, про яку розповідав 1 березня президент Росії Володимир Путін, порушує міжнародні зобов'язання Москви.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там заявили, що заява російського президента Міноборони США не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідці.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі