"Ми опинилися в пеклі... 200 людей із коронавірусом чекають черги на шпиталізацію. Ми не встигаємо ушпиталити всіх. Є випадок, коли людина померла через те, що медична допомога запізнилася. Втім, рідні теж пізно повідомили. Це перший такий випадок. В обох випадках смерть настала, тому що у відділенні реанімації не було місця", - цитують прем'єра "Новини Вірменії".
На останньому засіданні комендатури обговорювалася можливість запровадження в країні жорсткого карантину. Але за результатами обговорень стало зрозуміло, що повний локдаун не призведе до бажаних результатів.
На думку чиновників, справа не лише в економічних наслідках локдауна, але і в численних порушеннях карантину жителями країни.
"Люди продовжать порушувати правила на своїй території, а відразу після скасування локдауна відновляться ті ж показники в 500-600 хворих на коронавірус. Якщо ж населення готове дотримуватися правил, то воно може зробити це і зараз", - вважають чиновники.
Сам Нікол Пашинян і його сім'я також хворіють на коронавірус. За словами прем'єра, хвороба має легкий перебіг, без симптомів.
Нагадаємо, 27 травня Пашинян заявив, що Вірменія зіткнулася з другою хвилею коронавірусу. Прем'єр анонсував посилення протиепідемічних обмежень.
16 березня у Вірменії оголосили режим надзвичайного стану. 13 квітня та 14 травня режим НС продовжили, зараз він діє до 13 червня. 4 травня зняли обмеження на вільне пересування і деякі види економічної діяльності, з 18 - відновлено роботу громадського транспорту, спортзалів, дитсадків та об'єктів громадського харчування.
За даними Університету Джонса Хопкінса, у Вірменії коронавірус діагностували у 13 130 людей, 200 з них померли, 4 014 одужали.