Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла дві резолюції з критичними відгуками про стан демократії в Росії, Азербайджані, Туреччині і ряді інших країн.
Резолюції були присвячені системних утисків неурядових організацій та обмеження прав правозахисників. Найбільші претензії висловлювалися на адресу Москви і Баку.
В Азербайджані фактично силовими методами була припинена діяльність правозахисників, а кілька провідний громадських діячів опинилися за ґратами. У РФ досі діє закон про "іноземних агентів", який обмежує діяльність фінансованих з-за кордону организацій, а також створюються додаткові перешкоди для їхньої роботи.
Серед іншого, асамблея Комітету міністрів РЄ створити окрему платформу, яка б займалася питаннями і проблемами НУО в державах-членах Ради Європи.
Директор Інституту регіональної преси Ганна Шароградська переконана, що закон про "іноземних агентів" був прийнятий спеціально, щоб заткнути рота тим, хто ще насмілюються говорити вільно в Росії.
"Вони виписують вам штраф у розмірі 40 тисяч євро, який ви не можете заплатити. А це стає приводом для закриття організації та порушення кримінальної справи проти її голови", - сказала Шарогадська.
Раніше у Росії включили до списку "іноземних агентів" організацію Transparency International. В лютому 2015 року прокуратура запропонувала російському відділенню організації зареєструватися в якості "іноземного агента". Прокуратура визналадіяльностіь Transparency International "спрямованою на втручання в проведену державою політику у сфері боротьби з корупцією шляхом лобіювання своїх пропозицій щодо її зміни".