Грузія і Україна повинні отримати надію на інтеграцію до Північноатлантичного альянсу. Про це йдеться в підсумковій декларації весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка 28 травня завершилася у Варшаві.
У НАТО вважають, що необхідно протистояти і протидіяти політиці Москви, спрямованої на дестабілізацію в країнах, які є союзниками і сусідами членів.
Також парламентарі звернулися до лідерів Альянсу з закликом продемонструвати "єдність" на саміті в липні і показати, що організація залишається надійною перед загрозами безпеці.
У заяві також міститься заклик до країн Альянсу надати Боснії і Герцеговині план реформ з підготовки до членства в НАТО.
У березні президент України Петро Порошенко дав доручення підготувати проект поправок до Конституції, які закріплять намір України вступити до НАТО і Європейського Союзу.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", якщо б в Україні в березні проводився референдум про вступ до НАТО, 43% громадян проголосували б за, 33% - проти, решта або не визначилися, або не прийшли б на дільниці.