Про це повідомляє Reuters, зауважуючи, що так закінчилося протистояння регіону, яке могло поховати семирічну роботу над європейсько-канадськими домовленостями. Парламент Валлонії змінив свою позицію після того, як Єврокомісія вчора погодилася піти на певні поступки і внести в документ зміни.
Регіональні парламенти Брюсселя і інших франкомовних спільнот теж проведуть аналогічні голосування до кінця сьогоднішнього дня. Очікується, що результати будуть віддзеркаленням валлонського рішення, оскільки в них також пануючу роль займають соціалістичні партії.
"Виправлена і уточнена версію CETA буде дечим більшим, ніж її стара версія. Вона дасть більше гарантій, і саме на цьому я буду наполягати", - сказав міністр-президент Валлонії Поль Магнетт.
"Завдяки цій сазі, яка, мушу сказати, нашуміла, всі у Європі тепер знають про існування валлонського парламенту", - додав він.
Як писало видання Financial Times, Бельгія "топить" угоду про вільну торгівлю між ЄС і Канадою через валлонів. Бельгійський прем'єр-міністр Шарль Мішель оголосив, що не може підписати угоду, тому що регіональний парламент Валлонії проти. Головний радник FTI Consulting Джон Кланси переконаний, що під загрозою опинилося майбутнє європейської торгової політики, яка стала ключовою компетенцією ЄС.
Вчора після того, як саміт "Канада-ЄС" вже був скасований, бельгійські регіонали погодилися на поступки. Однак, як писало видання Globe and Mail, умови регіонів Бельгії ускладнюють підписанняугоди між ЄС і Канадою. Оскільки вони вимагають внесення змін в документ щодо створення незалежного інвестиційного суду, а також залишають за бельгійськими регіональними урядами право зірвати угоду в будь-який момент.