Вибори в парламент Македонії заплановані на квітень поточного року, розпуск парламенту, як передбачається, покладе край політичній кризі, повідомляє AFP.
У минулому році уряд Груевского звинуватили в незаконному прослуховуванні телефонних розмов і у втручанні в роботу засобів масової інформації та судової влади, корупції. Також на його адресу звучали звинувачення у фальсифікації виборів і призначення прихильників правлячої партії ВМРО-ДПМНЕ (Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія за македонську національну єдність) на посади в громадському секторі.
Уряд Груєвского відкинув ці звинувачення і у відповідь висунув звинувачення проти лідера опозиції Зорана Заєва, звинувативши його в "шпигунстві" та спробах "дестабілізувати країну. Тисячі прихильників з обох сторін вийшли на вулиці Скоп'є в знак протесту, що спонукало Європейський Союз втрутитися і стати посередником у цьому конфлікті.
Македонія є кандидатом на вступ до ЄС з 2005 року, але переговори про членство поки не розпочато. Єврокомісар Йоханнес Хан, який провів 12 годин на переговори в Скоп'є в п'ятницю, сказав у заяві в понеділок, що він "волів би консенсусне рішення для всіх сторін".
"Зараз критично важливо, щоб всі політичні та організаційні сили країни зробили все можливе для забезпечення справедливих виборів у відповідності до демократичних стандартів", - сказав він.
Дострокові вибори до парламенту призначено на 24 квітня.
Раніше видання The Financial Times писало, влада Македонії переконують Росію, що Захід розпалює революцію в їх країні. У статті йдеться, що Македонія стає точкою потенційної спалаху в геополітичному протистоянні між Росією і Заходом. Москва звинувачує Захід у спробі розпалити революцію в колишній югославській республіці.
Детальніше про ситуацію в колишній югославській республіці читайте у статті Олексія Коваля "Македонія: ігри з вогнем біля порохової бочки Європи" у свіжому номері "Дзеркало Тижня. Україна".