На пост спікера Кнесету (ізраїльського парламенту) 18 березня був затверджений колишній радянський дисидент, син російського православного священика Юлій Едельштейн.
Кандидатуру Едельштейна запропонував правлячий партійний блок "Лікуд-Бейтену", що відмовив у третьому терміні ветерану партії "Лікуд" Реувену Рівліну.
На пленарному засіданні Кнесету Едельштейна підтримали 96 зі 120 депутатів, після чого 54-річний уродженець українського міста Чернівці отримав дерев'яний молоток - символ повноважень голови парламенту.
Батько політика - відомий священик Російської православної церкви Юрій (Георгій) Едельштейн, який, прийнявши сан в зрілому віці в 1979 році, досі служить в селі Карабанове Костромської області.
Борець за права євреїв у Радянському союзі, Едельштейн переїхав до Ізраїлю у 1987 році і зайнявся громадською та політичною діяльністю. Він стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів "Ісраель ба-Алія", що пізніше влилася в "Лікуд", шість разів поспіль обирався депутатом Кнесету, був віце-спікером, міністром імміграції і абсорбції. В уряді він очолював міністерство інформації і зв'язків із діаспорою.
Кнесету також належить затвердити і привести до присяги новий уряд, сформований після виборів у Кнесет 19-го скликання. Його знову очолить лідер правих Біньямін Нетаньяху.
Цікаво, що у верхівку політичної еліти потрапив ще один виходець із колишнього СРСР: Зеев Елькін очолить МЗС Ізраїлю до закінчення суду над головою цього відомства. !zn
Читайте також:
Прем'єр Туреччини викликав міжнародний скандал, порівнявши сіонізм із фашизмом
Ехуд Барак порівняв кризу на Близькому Сході з крахом Османської імперії
Ізраїль закликав США завдати удару по ядерним об'єктам Ірану