Парламент Болгарії зняв вето з переговорів щодо вступу Північної Македонії до ЄС

Поділитися
Парламент Болгарії зняв вето з переговорів щодо вступу Північної Македонії до ЄС © prm.ua
Болгарія з 2020 року блокувала переговори ЄС зі Скоп'є, вимагаючи гарантій захисту болгарської меншини у Північній Македонії.  

Парламент Болгарії схвалив початок переговорів між Євросоюзом та Північною Македонією щодо вступу до ЄС. На засіданні парламенту, яке відбулося 24 червня, за проголосували 170 депутатів, 37 висловилися проти, 21 парламентарій утримався, повідомляє DW.

Таким чином, Болгарія може найближчими днями зняти блокаду переговорів, яку запровадив своїм вето уряд країни у 2020 році, одночасно блокувавши і переговори щодо вступу Албанії до ЄС.

“Усі 27 країн, усі 27 лідерів Євросоюзу погодилися з необхідністю повної поваги до своїх та чужих мовних та історичних відмінностей. Ніщо із цього не було проблемою на європейській дорозі. Чого ми бажаємо, так це пошана до мовної, культурної, етнічної та історичної самобутності мого народу”, - заявив прем'єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевскі у відеозверненні, опублікованому у “Фейсбуку”.

Слід зауважити, що в Болгарії традиційно не вважають македонців етносом, а їхня мова офіційно кваліфікується академічною лінгвістикою Боллгарії як македонська літературна норма болгарської мови.

Згідно з опитуваннями, більшість болгар виступають проти підтримки вступу Північної Македонії до Євросоюзу, 45% опитаних проти визнання існування македонської мови.

Нинішнє рішення парламенту Болгарії містить низку умов, серед яких – захист прав болгарської меншини у Північній Македонії шляхом конституційних поправок, а також зобов'язання Скоп'є підтримувати добросусідські відносини з Болгарією.

Цей компроміс було запропоновано Францією, яка нині головує у ЄС. Поки що невідомо, чи погодиться уряд у Скоп'є на ці умови. Прем'єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевскі назвав їх "неприйнятними".

У Брюсселі 23 червня відкрився черговий саміт ЄС, на якому було обговорено перспективу вступу до ЄС України та Молдови, а також балканських країн. В результаті Україна та Молдова набули статусу кандидата в ЄС. У той же час Німеччина, Австрія, Хорватія та Словенія закликали не забувати про балканські країни, які чекають на початок процедури приєднання до Євросоюзу вже багато років.

Північна Македонія отримала статус кандидата в ЄС у 2005 році, Чорногорія – у 2010-му, Сербія – у 2012-му та Албанія – у 2014 році.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі