Париж вирішив не боротися, а навчитися жити з пацюками

Поділитися
Париж вирішив не боротися, а навчитися жити з пацюками © unsplash/fabienmaurin
Мерія французької столиці створює комітет із вивчення питання про спільне проживання з паразитами.

Після багатьох років не особливо успішної боротьби з пацюками цього тижня мерія Парижа заявила, що має намір застосувати інший підхід і спробувати досягти більш мирного співіснування з гризунами, передає Politico.

"Під керівництвом мера ми вирішили сформувати комітет з питання спільного проживання", - заявила Анн Суіріс, заступник мера з питань охорони здоров'я.

Завданням комітету буде знайти такий метод поводження з пацюками, який виявиться одночасно "ефективним" і "не нестерпним" для парижан.

Це оголошення передбачає відхід від міського плану боротьби з пацюками 2017 року - стратегії вартістю 1,7 млн євро, яка включала встановлення герметичних сміттєвих контейнерів по всьому місту і широке використання отрути в тисячах агресивних операцій зі знищення.

Асоціації захисту прав тварин, зокрема Paris Animals Zoopolis, привітали ставку міста на добріші відносини з гризунами.

"Нинішні методи неефективні та жорстокі. Створення [робочої групи] для обмірковування та експериментів з новими методами необхідне; ми підтримуємо альтернативи", - написала організація у Твіттері.

Пацюки в Парижі

У Парижа завжди були напружені стосунки з пацюками. Гризуни відіграли роль у поширенні бубонної чуми, яка знищила майже половину населення міста у 14 столітті. Однак були й протилежні ситуації: під час облоги Парижа 1870-71 років ці тварини стали основним продуктом харчування для голодуючих жителів.

Хоча в останні роки населення шести мільйонів пацюків у місті залишалося відносно стабільним, сміттєві страйки цієї весни викликали побоювання, що гризуни можуть зміцніти і претендувати на більше панування в столиці Франції.

Пацюки в Нью-Йорку та інших містах

На початку цього року Нью-Йорк вперше в історії найняв спеціальну людину для вирішення проблеми з популяцією пацюків у місті та виділив 3,5 мільйона доларів на створення "зони відчуження" гризунів, що охоплює північну половину Манхеттена. Місто робить ставку на комбіновану стратегію санітарних перевірок, пасток та ремонту будівель для вирішення проблеми гризунів у таких районах як Гарлем.

У 2021 році французьке місто Тулуза почало використовувати тхорів для знищення колоній пацюків у громадських місцях. Цю стратегію вважають корисною альтернативою традиційній, оскільки існують суворі правила використання отрут. Пацюки, спіймані тхорами, потім піддаються евтаназії за допомогою газу.

Очікується, що підвищення температури, пов'язане зі зміною клімату, найближчими роками зробить міста ще більш привабливими для таких шкідників, як пацюки, створюючи умови для їх цілорічного розмноження.

«З огляду на те, що всі шанси складаються проти людей, Париж, ймовірно, буде не єдиним містом, яке здасться перед неминучим: це світ пацюків, і ми просто живемо в ньому», - резюмує редакція Politico.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі