Папа Римский 9 травня вніс радикальні зміни в закон католицької церкви, зобов'язавши священиків повідомляти про випадки сексуального домагання. Про це пише британська газета The Guardian.
Із 1 червня 415 тисяч католицьких священиків і 660 тисяч черниць по всьому світу стануть уповноваженими доповідачами. Вони будуть зобов'язані повідомляти керівництво церкви, якщо мають "обґрунтовані мотиви вважати", що священик чи черниця займалися сексуальним насильством над неповнолітнім, сексуальним проступком із дорослим, володіють дитячою порнографією або ж якщо хтось на вищій посаді приховує інформацію про будь-який із цих злочинів.
Новий указ забезпечує захист інформаторів, а також вимагає, аби всі єпархії мали систему для конфіденційних звернень. Документом також передбачено процедуру попереднього розслідування у тих випадках, коли обвинувачений є єпископом, кардиналом або релігійним начальником.
Окрім того, указ затверджує, що єпископи з конфліктом інтересів мають відмовитися від своїх розслідувань, і що вони також можуть бути притягнуті до відповідальності за зловживання владою в сексуальних стосунках із дорослими.
Папа Римський Франциск став відомий революційною боротьбою з сексуальним насильством у католицькій церкві. У лютому він визнав факт сексуального насильства над монахинями в церкві. Того ж місяця у Ватикані відбувся перший саміт католицької церкви, присвячений боротьбі з педофілією.
Проблема сексуального насильства у католицькій церкві стала широко обговорюватися після розслідування американської газети The Boston Globe у 2002 році, яке виявило, що понад 1500 священнослужителів бостонської митрополії ґвалтували дітей. Також стало відомо, що кардинал Бернард Лоу знав про сексуальні домагання і свідомо приховував факти цього.