Пандемія коронавірусу призведе до "відкату" фемінізму

Поділитися
Пандемія коронавірусу призведе до "відкату" фемінізму Більшість обов'язків по догляду під час коронавіруса ляже на жінок © WebMed
Під час самоізоляції навантаження на жінок у сім'ї значно зросло.

Поки в світі продовжує поширюватися епідемія коронавірусу, а держави по всьому світу рекомендують дотримуватися карантинного режиму і самоізолюватися, в закритих від усього світу сім'ях відбудеться "відкат фемінізму". Навантаження на жінок, які змушені дивитися за дітьми, доглядати за батьками, підтримувати побут і працювати дистанційно значно зросте. Про це пише видання "The Atlantic".

Такі приклади вже були під час кризи Еболи в трьох африканських країнах у 2014 році, епідемії вірусу Зіку у 2015–му і недавніх спалахів ГРВІ, свинячого і пташиного грипу. Вчені, які вивчали ці періоди, виявили, що вони спричиняють глибокий і тривалий вплив на гендерну рівність.

"На дохід всіх вплинуd спалах Еболи в Західній Африці. Проте дохід чоловіків повернувся до змін, швидше, ніж дохід жінок", - розповіла The New York Times Джулія Сміт, дослідник політики охорони здоров'я в Університеті Саймона Фрейзера.

Спотворюючі ефекти епідемії можуть тривати роками. Під час епідемій також знижується рівень показників вакцинації дітей. Пізніше, коли діти заражаються хворобами, які можна було попередити, їх матерям доводиться брати відпустку.

"На індивідуальному рівні вибір багатьох пар протягом наступних кількох місяців буде мати ідеальний економічний сенс. Що потрібно пацієнтам з коронавірусом? Щоб за ними доглядали. Що потрібно самоізольованим літнім людям? Щоб за ними доглядали. Що потрібно дітям, щоб вони не ходили в школу? Щоб за ними доглядали. Весь цей догляд - це неоплачувана праця - буде більшою мірою лягати на жінок через існуючу структуру робочої сили. Мова йде не тільки про соціальні норми жінок, які виконують обов'язки по догляду, але і про практичність. Кому платять менше? У кого є гнучкість?", - пише видання.

Згідно з даними британського уряду, 40 відсотків працюючих жінок працюють неповний робочий день у порівнянні з 13 відсотками чоловіків. В гетеросексуальних стосунках жінки з більшою ймовірністю будуть отримувати менше, а це означає, що їх робота вважається нижчою за пріоритетом, коли відбуваються кризи. І це конкретне порушення може тривати місяцями, а не тижнями. Заробіток деяких жінок так ніколи й не відновлюється. Із закриттям шкіл, багато чоловіків, безсумнівно, активізуються, але це не розв'язує проблему.

Попри масове входження жінок у робочу силу у 20-му столітті, феномен "другої зміни" все ще існує. У всьому світі жінки, в тому числі працюючі, виконують більше роботи по будинку і мають менше вільного часу, ніж їх партнери-чоловіки. Навіть жарти про панічні закупівлі під час епідемії коронавірусу стосуються в основному жінок.

Пари вже приймають важкі рішення про те, як розділити цю додаткову неоплачувану працю. Деякі чергують між собою догляд за дітьми. Але в більшості випадків лише один залишається працювати, а другий бере на себе побут.

Самотні батьки стикаються з важчими рішеннями: коли школи закриті, як маневрувати між роботою й будинком? У Британії сьогодні чверть сімей очолюють батьки-одинаки, понад 90 відсотків з яких - жінки. Закриті школи роблять їх життя ще складнішим.

Серед іншого досвіду, отриманого з епідемії Еболи: під час кризи закриття шкіл вплинуло на життєві шанси дівчаток, оскільки багато з них кидали навчання, домашнє і сексуальне насильство зросло. Все більше жінок помирало при пологах, тому що ресурси були спрямовані в інші місця.

У Сьєрра-Леоне, однієї з найбільш постраждалих від Еболи країн, з 2013 по 2016 рік під час спалаху від акушерських ускладнень померло більше жінок, ніж від самої інфекційної хвороби. Але ці смерті, як і непомітна турботлива праця, на якому працює сучасна економіка, привертають менше уваги, ніж безпосередні проблеми, викликані епідемією. Ці смерті приймаються як належне. У своїй книзі "Невидимі жінки" Керолайн Кріадо Перес зазначає, що під час епідемій Зіка і Еболи було опубліковано 29 мільйонів статей в більш ніж 15 000 фахових виданнях, але менше 1% досліджували гендерні наслідки спалахів.

Криза коронавірусу буде глобальною і довгостроковою, економічною та медичною. Однак, вона також надає можливість. Це може бути перший спалах, коли гендерні та статеві відмінності реєструються і враховуються дослідниками та політиками. Занадто довго політики вважали, що "догляд за дітьми та літніми людьми може бути поглинений" приватними особами - в основному жінками - ефективно надаючи величезні субсидії платній економіці. Ця пандемія має нагадати нам про справжні масштаби цього спотворення.

Генеральний директор універсальної клініки "Оберіг" Віктор Рибчук заявив, що сьогоднішній карантин занадто м'який для того, щоб зупинити епідемію коронавіруса. За його словами, в країні прийнятий цілий ряд болючих, але правильних рішень. Проте їх недостатньо. Соціальну самоізоляцію багато з громадян сприйняли як канікули, відпустку, а керівники юридичних осіб - як рекомендацію.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко також заявляв, що карантин в Україні можуть продовжити. Відповідне рішення буде прийнято, якщо темпи поширення COVID-19 в Європі не підуть на спад.

У цей час міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков заявив про те, що карантин в Україні потрібно значно посилити - повинні залишитися працювати тільки критично необхідні підприємства.

Про те, як під час карантину не зійти з розуму, працюючи з дому і маючи дітей читайте в статті Дарії Байрак "Карантин чи хаос?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі