Пандемія іспанки 1918 року могла посприяти успіху партії Гітлера – Politico

Фото
Поділитися
Але автор дослідження визнає, що враховуючи низку економетричних проблем, він обережний в інтерпретації результатів.

В новому науковому документі, підготовленому Федеральним резервним банком Нью-Йорка, робиться висновок про те, що смертельні випадки в результаті пандемії "іспанського грипу" 1918 року, "глибоко сформували німецьке суспільство" в подальші роки та сприяли зміцненню нацистської партії, пише журнал Politico.

Документ підготував економіст ФРС Нью-Йорка Крістіан Блікл. Він проаналізував рівні муніципальних витрат та електоральні настрої в Німеччині з часу первісного спалаху іспанки до 1933 року. Дослідження показало, що в "районах, де спостерігалося більш значне відносне скорочення населення" через пандемію, "витрачали менше коштів на душу населення в наступному десятилітті".

В документі також показано, що "смертність від грипу в 1918 році корелює зі збільшенням частки голосів, завойованих правими екстремістами, такими як Націонал-соціалістична робоча партія" на виборах 1932 і 1933 років в Німеччині.

Зазначимо, що попри те, що грип 1918 року отримав назву "іспанка". Пандемія, ймовірно, почалася зі Сполучених Штатах. В результаті іспанським грипом заразилася третина населення планети, померли щонайменше 50 мільйонів людей по всьому світу.

У 1918-1920 роках в Німеччині зареєстрували близько 287 тисяч смертей від іспанки.

Блікл зробив такі висновки також на тлі побоювань, що нинішня пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 потрясе міжнародну політику і посилить екстремізм у всьому світі, оскільки офіційні особи та експерти в області суспільної охорони здоров'я звертаються до попередніх спалахів за рекомендаціями про те, як орієнтуватися в майбутні місяці й роки.

Звичайно, поки немає істотних доказів, щоб судити про те, як новий коронавірус вплине на міські витрати або змінить уподобання виборців, наголошує журнал.

Читайте також: Пандемія перевіряє владу Путіна – FT

Історики зазвичай пов'язують виникнення нацистської партії з багатьма структурними причинами, включаючи економічні і соціальні руйнування, викликані Першою світовою війною, і розчаруванням німців з приводу післявоєнної Веймарської республіки.

"Враховуючи низку економетричних проблем, ми обережні в інтерпретації наших результатів", - визнає Блікл. "Однак, дослідження пропонує новий вклад у дискусію про довгострокові наслідки пандемій".

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі