Пандемія коронавірусу негативно вплинула на психічне здоров’я мільйонів людей, зокрема через відсутність соціальної взаємодії. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреісус, повідомляє пресслужба ВООЗ.
Через пандемію в рази зріс рівень страху та тривоги, а також порушилася робота служб психічного здоров’я.
«Близько мільярда людей живуть з психічними розладами, три мільйони щорічно помирають від вживання алкоголю, а кожні сорок секунд одна людина помирає від самогубства. Однак відносно небагато людей мають доступ до якісних послуг з охорони психічного здоров’я», — зазначив Гебреісус.
За словами глави ВООЗ, психічне здоров’я суспільства і раніше не отримувало належної уваги. 75% населення з проблемами в країнах з низькими та середніми доходами не отримують належного лікування в разі порушення свого стану. Проте під час пандемії ситуація погіршилася, оскільки відповідні медичні заклади або почали закривати, або їх перепрофільовували на установи для лікування інфікованих коронавірусом.
«До Всесвітнього дня психічного здоров’я цього року ВООЗ спільно з нашими партнерськими організаціями United for Global Mental Health і Всесвітньою федерацією психічного здоров’я закликає до масштабного збільшення інвестицій у психічне здоров’я», — додав Гебреісус.
Нагадаємо, що те, що пандемія COVID-19 невпинно руйнує економіку, вже стало «нормою». Однак, від негативного впливу коронавірусу не застрахована навіть демократія. 17 серпня прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила про те, що парламентські вибори в країні будуть перенесені з вересня на жовтень. Ардерн підтримали як прихильники, так і опоненти.
Під час пандемії вибори були відтерміновані не тільки в деяких демократичних країнах, але і в авторитарних, де диктаторську владу не надто турбує результат, адже вона все одно здобуде перемогу.