Пандемія COVID-19 може змінити хід переговорів між Британією та ЄС — Bloomberg

Поділитися
Пандемія COVID-19 може змінити хід переговорів між Британією та ЄС — Bloomberg © abceconomics.com
Якби не COVID-19, шанси на торговельну угоду між ЄС та Великою Британією були б майже нульовими.

Криза у переговорах з ЄС щодо Brexit «може зіпсувати репутацію Британії». Наразі Сполучене Королівство та Європейський Союз фактично зайшли в глухий кут щодо переговорів про торговельну угоду, адже вступаючи у фінальний раунд переговорів, сторони зіштовхнулися з деякими проблемами, які ставлять під загрозу майбутню взаємовигідну співпрацю, пише Bloomberg.

Для досягнення успіху в переговорах сторони повинні мати необхідний рівень довіри.  

Можливо, європейські лідери сприймали Бориса Джонсона скептично, коли він замінив Терезу Мей на посаді прем'єр-міністра, але намагалися побудувати відносини з Британією і довіряти новому лідеру країни.

Проте, зараз довіра до уряду Великої Британії з боку ЄС знижується.

Союз погрожує судовим позовом щодо британського законопроекту про внутрішній ринок, який порушує міжнародне право та суперечить частині договору про Brexit, що стосуються Північної Ірландії. Виправданням Джонсона за порушення угоди є те, що він підписав договір «поспіхом».

Вихід з ЄС без торговельної угоди призвів би негативного впливу на британські ринки, ланцюги поставок.

Попри те, що угода з Британією може стати вигідною для ЄС, Європейський Союз, все-таки, віддає перевагу дотриманню міжнародного права, а також основних правил і принципів блоку.

Якби не COVID-19, ймовірно, що зараз шансів на угоду було б менше.

І все ж пандемія насправді змінює «політичний розрахунок».

Джонсон вже зіштовхнувся з проблемами на декількох фронтах: критика щодо стратегії боротьби з коронавірусом, провал налагодження системи тестування на COVID-19, невдоволення громадськості новими карантинними обмеженнями та незгода в парламенті щодо нового законопроекту про внутрішній ринок, який порушує умови угоди про Брезкит.

До того ж, через пандемію, прогнози щодо економічного стану в Сполученому Королівстві також є негативними, очікується зниження кількості робочих місць.

Попри те, що більшість британців погоджуються з новими карантинними обмеженнями, дехто все-таки виходить на протести проти карантину.

Навіть якщо Британія зможе укласти торговельну угоду з ЄС, яка ліквідує тарифи та квоти, торгові бар'єри після Brexit неминучі. Але без угоди ціни на важливі продукти харчування зростатимуть у той час, коли люди будуть втрачати роботу. Це погана перспектива для прем’єр-міністра, який потребує зберегти довіру населення.

Неможливість досягнення торгової угоди з ЄС стане черговим ударом для авторитету Джонсона. Джонсон фактично дає своїм опонентам в парламенті «зброю проти себе».

Таким чином, багато чого буде залежати від того, яких компромісів зможуть досягнути ЄС та Британія. Європейський Союз може стати потужним партнером для Сполученого Королівства. ЄС може піти на компроміс, але натомість вимагатиме більших поступок від Британії.

До того ж, політичну ситуацію неабияк змінює пандемія коронавірусу, що також має враховувати британський прем’єр. Але, так чи інакше, угода з ЄС допомогла б Британії «уникнути невизначеності», а також це задало б «позитивніший тон» для відносин країни з Європейським Союзом, резюмує Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що Борис Джонсон зіштовхнувся з «новою кризою».

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі