Палата представників США і Сенат прийняли законопроект на підтримку демонстрантів у Гонконгу

Поділитися
Палата представників США і Сенат прийняли законопроект на підтримку демонстрантів у Гонконгу © Twitter.com/TszChingKiwi
Тепер законопроекти направлені на підпис главі Білого дому Трампу. Прийняття вищезазначених документів дуже несвоєчасно для Трампа, адже він сподівається здобути перемогу в торговельній війні з Пекіном і зробити з неї одну з основних тем під час передвиборної кампанії.

У понеділок, 20 листопада, Палата представників США і Сенат прийняли "Гонконгський закон про демократію" і направили документ на підпис президентові США Дональду Трампу. Рішення було прийнято 417 голосами проти одного, пише Politico.

Незважаючи на заяви Пекіна, що закон є втручанням у внутрішні справи Гонконгу, Сенат одностайно підтримав законопроект.

В Білому домі поки ніяк не прокоментували прийнятий документ, але очікується, що Трамп його підпише. Документ може ще більше ускладнити відносини США з Китаєм, зокрема переговори по торговій угоді. При цьому, прийняття вищезазначених документів дуже несвоєчасно для глави Білого дому, адже він сподівається здобути перемогу в торговельній війні з Пекіном і зробити з неї одну з основних тем під час передвиборної кампанії.

"Сьогодні Конгрес надсилає недвозначне повідомлення світу про те, що США солідарні з волелюбним народом Гонконгу, і ми повністю підтримуємо їх боротьбу за свободу", – заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі.

Так, американські законодавці відмахнулися від попереджень Китаю, що йому "доведеться прийняти рішучі контрзаходи для захисту суверенітету, безпеки і розвитку".

Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.

Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі