Пакистан успішно провів випробування рідкопаливної балістичної ракети середньої дальності Ghauri. Це вже друге випробування балістичної ракети в Пакистані за останні 10 днів. Про це повідомляє Pakistan Strategic Forum.
"Метою запуску є перевірка оперативної і технічної готовності Командування стратегічних сил сухопутних військ (ASFC)", – йдеться в заяві пакистанської армії.
Ракета Ghauri/Hatf-V є частиною стратегічної ракетної програми Пакистану і відіграє вирішальну роль у забезпеченні обороноздатності країни.
Пускова установка має самохідне шасі, відповідно, ракета може запускатися з будь-якої точки країни. Дальність польоту ракети становить 1500 кілометрів, це дозволяє їй досягати віддалених цілей, посилюючи потенціал стримування у регіоні.
Це випробування є частиною зусиль Пакистану з удосконалення своїх військових технологій і забезпечення готовності своїх сил оборони.
Ракета розроблялася силами пакистанської державної дослідницької лабораторії Khan Research Laboratories (KRL) на основі конструкції північнокорейської ракети Hwasong-7 та американської Red Stone.
Раніше вважалося, що Пакистан отримав технології ракетобудування від КНДР в обмін на технології збагачення урану. Однак тепер з'ясувалося, що інформацію вдалося купити за певну суму грошей.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф і лідер опозиції Раджа Ріаз у суботу, 12 серпня, домовилися призначити сенатора Анваар-уль-Хака Какара тимчасовим прем'єр-міністром.