Пакистан і Організація об'єднаних націй (ООН) проведуть конференцію в Женеві в понеділок, щоб обговорити підтримку у відновленні країни після руйнівних повеней, що, як очікується, стане серйозним тестом для того, хто платить за кліматичні катастрофи, пише Reuters.
Рекордні мусонні дощі та танення льодовиків у вересні минулого року призвели до переміщення близько 8 мільйонів людей і загибелі щонайменше 1700 у катастрофі, причиною якої стали зміни клімату.
Більшість води зараз відійшла, але відбудова, яка оцінюється приблизно в 16,3 мільярда доларів, щоб відновити мільйони будинків і тисячі кілометрів доріг і залізниць, тільки починається, і ще мільйони людей можуть скотитись у бідність.
Ісламабад, делегацію якого очолює прем’єр-міністр Шехбаз Шаріф, представить «рамки» відновлення на конференції, де також мають виступити генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш і президент Франції Еммануель Макрон.
Гутерріш, який відвідав Пакистан у вересні, назвав руйнування в країні "кліматичною бійнею".
«Це ключовий момент для світової спільноти, щоб підтримати Пакистан і взяти на себе зобов’язання щодо стійкого та інклюзивного відновлення після цих руйнівних повеней», — сказав Кнут Остбі, представник Програми розвитку ООН у Пакистані.
Додаткове фінансування має вирішальне значення для Пакистану на тлі зростаючої стурбованості щодо його спроможності оплачувати імпорт, такий як енергія та продовольство, а також виконувати державні боргові зобов’язання за кордоном.
Однак поки не ясно, звідки візьмуться гроші на реконструкцію, особливо враховуючи труднощі зі збором коштів для екстреної гуманітарної фази реагування, яка, згідно з даними ООН, профінансована приблизно наполовину.
На зустрічі COP27 у Єгипті в листопаді Пакистан був в авангарді зусиль, які призвели до створення фонду «збитків і руйнувань» для компенсації втрат, пов’язаних із кліматом, для країн, які менш сприяли глобальному потеплінню, ніж заможні.
Поки що невідомо, чи зможе Пакистан, економіка якого становить 350 мільярдів доларів, отримати фінансування на 16 мільярдів.
Організатори кажуть, що на заході очікується близько 250 осіб, включаючи високопоставлених урядовців, приватних донорів і міжнародних фінансових установ.
Посол Пакистану в ООН у Женеві Халіл Хашмі заявив, що Ісламабад готовий заплатити приблизно половину рахунку, але сподівається на підтримку донорів щодо решти. "Ми будемо мобілізувати міжнародну підтримку різними засобами", - сказав він.
Делегація Міжнародного валютного фонду (МВФ) зустрінеться з міністром фінансів Пакистану в кулуарах конференції, оскільки Пакистан намагається відновити свою програму допомоги. МВФ ще не схвалив виділення 1,1 мільярда доларів, який спочатку мав бути виплачений у листопаді минулого року, що залишило Пакистану суму валютних резервів, достатню лише для того, щоб покрити місячний імпорт.