Останні атаки Ізраїля є ознакою втрати віри в здатність США впливати на ситуацію на Близькому Сході — Bloomberg

Поділитися
Останні атаки Ізраїля є ознакою втрати віри в здатність США впливати на ситуацію на Близькому Сході — Bloomberg © EPA/ MIRIAM ALSTER / POOL
Атаки Ізраїля мали на меті надіслати послання його ворогам, але вони також є ознакою втрати віри в США.

Ізраїль готується до ударів, оскільки Іран і його маріонетки - зокрема, "Хезболла" і хусити — ймовірно, планують свою відплату за нещодавню серію зухвалих ізраїльських атак. Сполучені Штати намагаються допомогти Ізраїлю захистити себе — і відчайдушно намагаються уникнути більшої, більш руйнівної війни. Іронія полягає в тому, що одна з причин, чому Ізраїль зараз так агресивно б'є по багатьох ворогах, полягає в тому, що єврейська держава втрачає віру в здатність Америки керувати Близьким Сходом, вважає Хел Брендс, колумніст Bloomberg Opinion.

Після ракетного удару "Хезболли" по Голанських висотах, в результаті якого загинуло 12 дітей на півночі Ізраїлю, Армія оборони Ізраїля вбиває Фуада Шукра, одного з вищих військових керівників цієї терористичної групи, в його квартирі на півдні Бейрута. 31 липня ізраїльським оперативникам, очевидно, вдалося вбити Ісмаїла Ганію, політичного лідера ХАМАСу, під час його візиту до Тегерану.

"Кожна з цих атак була складною і значущою сама по собі. Разом вони ілюструють, що в ізраїльській стратегії відбуваються важливі зміни", — пише Брендс.

Вбивство Ганії в Тегерані — це не просто удар по ХАМАСу, це попередження про те, що Ізраїль може завдати удару по найбільш чутливих цілях і найважливіших людях навіть у самому серці Ірану. А вбивство Шукра принижує військове керівництво "Хезболли" — і показує, що Ізраїль ігноруватиме самопроголошені "червоні лінії" цього угрупування, атакуючи Бейрут.

"Такий підхід також відображає певне розчарування у відносинах з найближчим другом Ізраїля. Ізраїльтяни, безумовно, цінують допомогу, яку Америка надає з 7 жовтня. Вони знають, що їм потрібна Америка на їхньому боці в будь-якому протистоянні з Тегераном. Але водночас вони усвідомлюють, що у США відсутня будь-яка ефективна стратегія протидії ядерній програмі Ірану або припинення його оточення Ізраїля. Парадокс полягає в тому, що після 7 жовтня Ізраїль став більш залежним від американської сили, але менш переконаним у тому, що Америка може ефективно її використовувати", — додає колумніст.

Раніше Politico повідомило, що США очікують "певної реакції" Ірану на вбивство лідера палестинського ісламістського угрупування ХАМАС Ісмаїла Ганії, але Тегеран, ймовірно, змінив свою позицію, і Штати не очікують нападу на Ізраїль в найближчому майбутньому.

Про те, чи почнеться військове протистояння між Іраном та Ізраїлем, зважаючи на останні події, пише Ігор Семиволос у статті "Чи загрожує світу війна Ізраїлю з Іраном?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі