Ордер на арешт Путіна є не більше, ніж символічним кроком – угорський дипломат

Поділитися
Ордер на арешт Путіна є не більше, ніж символічним кроком – угорський дипломат
В Угорщині вважають, що символічні дії не наближають закінчення війни в Україні

Ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна є символічною дією, яка не наблизить закінчення війни в Україні. Про це заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор сказав у коментарі «Суспільному».

Про ордер на арешт Путіна, що його видав Міжнародний кримінальний суд, угорський урядовець сказав таке: «Я думаю, що цей конкретний випадок скоріше символічний, тому що, очевидно, російський президент не поїде в жодну країну, де його можуть заарештувати».

Модьор каже, що його країна воліє зосередитися на конкретних заходах з підтримки України, замість участі у «символічній війні» Євросоюзу. Зокрема, каже угорський урядовець, тут переймаються тим, як можна покращити життя українських дітей, які відвідують державні школи в Угорщині, і як зробити так, щоб вони почувалися комфортніше, спокійніше в цій країні.

Що ж до того, чи варто взагалі переслідувати Путіна в суді, Модьор зазначив, що з усіма людьми, відповідальними за воєнні злочини, мають поводитися згідно із законом, незалежно від національності, країни чи будь-якої приналежності.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. МКС не може засудити за сам факт нападу Росії на Україну, о скільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду – Римський статут. Тим часом, якщо підозрювані виїдуть в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Тим часом не всі країни-учасниці МКС готові арештувати Путіна у разі його появи на їхній території. Та ж Угорщина заявила, що утримається від такого кроку. А ось литовці кажуть, що у них рука не здригнеться, якщо  трапиться нагода взяти під арешт очільника Росії.

Політичні відносини між Україною та Угорщиною залишаються напруженими. Угорщина часто не підтримує санкції проти агресора, її прем’єр Віктор Орбан заявляв, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі