ООН закликає припинити дискримінацію людей похилого віку

Поділитися
Через ейджизм багато людей похилого віку, які все ще мають гарне здоров'я та енергію, втрачають можливість, зокрема, влаштуватися на цікаву для себе роботу.

Організація об’єднаних націй закликає припинити дискримінацію людей похилого віку та визнати їхній внесок у суспільство, передає Voice of America.

Оскільки до 2030 року 1,4 мільярда людей досягнуть принаймні 60 років, офіційні особи ООН кажуть, що це занадто велика кількість, щоб ігнорувати її, особливо враховуючи, що багато літніх людей продовжують робити внесок в загальний прогрес.

Це демонструє, зокрема, 73-річний генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Під час святкування Міжнародного дня людей похилого віку він високо оцінив досягнення літніх людей, яких назвав цінним джерелом знань і досвіду.

Він також високо оцінив стійкість понад 1 мільярда людей похилого віку, які долають труднощі у світі, що швидко змінюється.

«В останні роки люди похилого віку часто опинялися в епіцентрі криз. Вони особливо вразливі до низки викликів, включаючи пандемію COVID-19, загострення кліматичної кризи, розповсюдження конфліктів і зростання бідності. Але перед обличчям цих загроз літні люди надихнули нас своєю дивовижною стійкістю», — сказав Гутерреш.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що довше життя дає можливість зайнятися новою діяльністю, як-от подальша освіта чи нова кар’єра, залежно від стану здоров’я людини.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус назвав важливим для країн співпрацювати для сприяння здоровому старінню — зусилля, яке має залучати самих літніх людей.

«Співпраця, спрямована на покращення життя людей похилого віку, їхніх сімей та громад. На практиці це означає бути уважним до старіння та підтримувати людей похилого віку, залучаючи їх до спільноти, забезпечуючи відповідну медичну допомогу та якісний довгостроковий догляд для тих, хто цього потребує», — сказав Тедрос.

В ООН кажуть, що важливо кинути виклик негативним характеристикам і неправильним уявленням про людей похилого віку. Там закликають припинити дискримінацію за віком і статтю, а також створити у громадах можливості для людей похилого віку.

Проблема старіння населення, з одного боку, є викликом, адже тисне на системи соціального забезпечення, а з іншого - ставить питання розумного використання трудових ресурсів людей старшого і похилого віку в ситуації обмеженості робочої сили в більшості країн ЄС, і України, зокрема. Детальніше про це читайте у статті Василя Костриці «Ейджизм по-українськи».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі