В Організації об'єднаних націй зазначили, що в Афганістані 8,7 млн осіб наближаються до голоду, а діти є однією з найбільш вразливих частин населення, інформує The New York Times.
Після захоплення терористичною організацією "Талібан" влади в Афганістані країна зіткнулася з численними гуманітарними кризами, зокрема з гострою нестачею продовольства. Його нестача може цієї зими вбити мільйон афганських дітей.
Зазначається, що 22,8 млн осіб (більше половини населення країни) зіткнуться з відсутністю продуктів.
Продовольча криза була частково спровокована економічним колапсом після захоплення талібами влади в країні, оскільки санкції США проти групи бойовиків ізолювали країну і ускладнили доставку допомоги міжнародним організаціям.
Окрім цього, система охорони здоров'я Афганістану знаходиться на межі краху: медична допомога на суму понад 600 млн доларів була заморожена після того, як таліби вторглися в столицю Афганістану.
Як повідомляв раніше The Guardian, ніхто не хоче ні допомагати Талібану, ані підбадьорювати подібні рухи в регіоні. Але нинішня альтернатива правлінню талібів – це не повернення попередньої влади, а крах, який також відкриває нові можливості для «Ісламської держави», що матиме наслідки далеко за межами Афганістану.
Таліби не вірять у розподіл влади та необхідність існування незалежних інститутів. Чому переможці мають ділитися владою і дотримуватися вигаданих кимось правил? Але тривала стабільність Афганістану забезпечується не тільки і не так апаратом насильства, з чим Талібан якось дає раду, як спромогою прогодувати численне населення, забезпечити функціонування базової інфраструктури, не допустити суспільного колапсу та, як наслідок, постання неконтрольованих альтернатив, схожих на Ісламську державу. Чи в змозі Талібан протистояти всім цим викликам? Читайте у статті Сергія Данилова "Між голодом та терористами: що відбувається в Афганістані за талібів".