Нинішній мандат повинен був закінчитися в червні 2020 року, але 169 країн схвалили продовження до 2023 року на Генеральній Асамблеї ООН, де американці й ізраїльтяни проголосували проти, а дев'ять країн утрималися.
В п'ятницю була схвалена резолюція "всі донори повинні продовжувати нарощувати свої зусилля щодо задоволення очікуваних потреб агентства" в умовах погіршення соціально-економічних умов на палестинських територіях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа разом з Ізраїлем звинувачує UNRWA в увічненні ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Агентство заперечує це і говорить, що надані ним послуги у протилежному випадку були б недоступні для палестинців.
Голова організації подав у відставку в листопаді на тлі внутрішнього розслідування щодо ймовірних зловживань і порушень етичних норм.
Внутрішній звіт з етики стверджував про невміле управління і зловживання владою на найвищих рівнях агентства, яке також зіткнулося з фінансовою кризою після того, як Сполучені Штати призупинили і згодом скоротили все своє фінансування в 2018 році.
UNRWA було створено після того, як понад 700 000 палестинців були вигнані або покинули свої землі під час війни 1948 року, яка виникла навколо створення Ізраїлю.
Організація надає освітні та медичні послуги мільйонам збіднілих біженців в Йорданії, Лівані і Сирії, а також на палестинських територіях, і в ній працюють близько 30 000 осіб, переважно палестинці.
Раніше Рада Безпеки ООН закликала Ізраїль припинити будівництво незаконних поселень на території Палестини. Тоді США не застосували право вето заради підтримки Ізраїлю. Після цього Ізраїль призупинив будівництво поселень, скасувавши рішення муніципалітету про побудову 600 нових будинків.
Детальніше про перспективи врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту читайте в матеріалі "Бізнес-план Кушнера" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".