ООН намагається переконати Росію продовжити мандат на надання допомоги Сирії

Поділитися
ООН намагається переконати Росію продовжити мандат на надання допомоги Сирії © UNICEF/Khalil Alshawi
Росія має альтернативний проєкт рішення.

Термін схвалення Радою Безпеки ООН  мандату на доставку допомоги з Туреччини кільком мільйонам людей у контрольованій повстанцями Сирії спливає. Водночас члени Ради намагаються переконати Росію продовжити масштабну операцію ООН ще на шість місяців, пише Reuters.

У 2022 і 2020 роках мандат на операцію продовжувався через день після завершення.

Рада Безпеки, що складається з 15 членів, обговорювала розроблений Швейцарією та Бразилією текст, щоб дозволити ООН продовжувати використовувати контрольно-пропускний пункт Баб-аль-Хава упродовж наступних 12 місяців. Однак у п’ятницю Росія висунула альтернативну пропозицію про шість місяців.

Деякі дипломати висловили надію, що у вівторок Рада зможе досягти згоди щодо тексту та ухвалити рішення. Для ухвалення резолюції потрібно щонайменше дев'ять голосів «за» та відсутність вето з боку Росії, Китаю, США, Франції або Великої Британії.

Глава ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс минулого місяця заявив Раді Безпеки, що продовження терміну дії мандату на 12 місяців дасть змогу Організацї та партнерам  досягти кращих гуманітарних результатів у наступні місяці.

За словами Гріффітса, заклик ООН щодо допомоги Сирії на $5,4 мільярда на 2023 рік є найбільшим у світі,  однак профінансовано наразі менше 12%.

Росія стверджує, що операція ООН з надання допомоги порушує суверенітет і територіальну цілісність Сирії. У її заяві йдеться про те,  що більше допомоги має надходити зсередини країни. Це, у свою чергу, викликає побоювання опозиції, щодо того, що продовольча та інші види допомоги потраплять під контроль уряду.

У 2014 році Рада Безпеки дозволила постачання допомоги в контрольовані опозицією райони Сирії з Іраку, Йорданії та двох пунктів у Туреччині. Однак Росія та Китай звели це рішення лише до одного турецького пункту Баб аль-Хава..

Придушення продемократичних протестувальників президентом Сирії Башаром Асадом у 2011 році призвело до громадянської війни. Москва підтримувала Асада, а Вашингтон підтримував опозицію. Мільйони людей покинули Сирію, ще стільки ж є внутрішньо переміщеними особами.

У лютому Сирія звернулася за допомогою до Європейського союзу через сильний землетрус, який стався там і в сусідній Туреччині.

ч

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі