Обвинувачення ЄС проти "Газпрому" кидає виклик Путіну – NYT

Поділитися
Обвинувачення ЄС проти Обвинувачення ЄС проти «Газпрому» кидає виклик Путіну. Ілюстрація
Російська компанія натякнула, що вона фактично є частиною російського уряду і не підпорядковується європейським законам.

Вчорашні офіційні обвинувачення ЄС проти монополії на енергетичному ринку "Газпрому" рівносильні прямому виклику режиму Володимира Путіна.

Про це на сторінках New York Times пише оглядач Джеймс Кентер. Він нагадує, що єврокомісар з питань конкуренції Маргарет Вестагер запевняє, що в рішенні висунути обвинувачення проти російської компанії немає політики. І йдеться лише про правила ведення бізнесу.

"Але ця справа обов'язково стане екзаменом з геополітичної волі, якщо врахувати напругу між Росією і Заходом через причетність Кремля до конфлікту в Україні", - йдеться в статті.

Автор вважає, що "Газпром" у своїй заяві у відповідь попросив перенести суперечку з ЄС в політичну площину. І цим самим компанія "дала зрозуміти, що на неї не розповсюджується антимонопольне законодавство ЄС, оскільки її контрольний пакет належить уряду Росії".

"Із заяви "Газпрому" фактично випливає, що він є частиною російського уряду", - йдеться в статті.

Експерти ж вважають, що ЄС проти російської енергетичної компанії має значну перевагу. Оскільки санкції проти Ірану скасують, і Брюссель може скористатися іранськими енергоносіями, щоб скоротити роль Росії на своєму енергетичному ринку.

Теоретично "Газпром" можуть змусити заплатити 10 мільярдів євро штрафу. Але ще більшим ударом по російській компанії стане можливість посилення конкуренції в Європі. "Газпром" може відмовитися від підписання контрактів з клієнтами в Європі. Це вдарить по ЄС, але також і нашкодить самій російській компанії. Все це становить загрозу для Кремля і його звички влаштовувати енергетичний шантаж.

"Крок регулятора ЄС – це прямий виклик економічній і геополітичній стратегії Володимира Путіна, оскільки в потенційно він може обмежити здатність Росії задобрювати одні країни пільговими цінами і в цей же час карати інших покупців", - йдеться в статті.

В цей же час, видання Bloomberg в редакційній статті писало, що справа проти "Газпрому" не змусить Путіна відмовитися від газових шантажів. На думку видання, країни ЄС зробили замало для того, щоб протистояти агресивній поведінці Володимира Путіна. Європейці могли б принаймні погодитися на пропозицію Польщі купувати газ по одній ціні для всього Євросоюзу. Це б створило реальні перешкоди для Путіна і його спроб розділити об'єднання за допомогою газу.

В цей же час, російська компанія пропонував вирішити претензії ЄС за допомгою переговорів. Але Єврокомісія відмовила "Газпрому" у вирішенні претензій на політичному рівні. Характер претензій Єврокомісії до "Газпрому" стосується виключно законодавства ЄС про конкуренцію, в ньому немає політики, заявив в четвер на брифінгу в Брюсселі офіційний представник ЄК Рікардо Кардозо. В цей же час, "Газпром" вважає необґрунтованими претензії Єврокомісії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі