Обвинувачений у вбивстві Хангошвілі росіянин може бути агентом ГРУ – розслідування

Поділитися
Обвинувачений у вбивстві Хангошвілі росіянин може бути агентом ГРУ – розслідування
Співрозмовники журналістів стверджують, що український свідок упізнав у «Соколові» Красікова, але відмовляється давати свідчення без гарантій захисту.

Росіянин Вадим Красіков (Соколов), обвинувачений у вбивстві громадянина Грузії чеченського походження Зелімхана Хангошвілі, міг бути пов'язаний із російськими спецслужбами, йдеться в розслідуванні журналіста-розслідувача Bellingcat Христо Грозєва і редактора журналу Newlines Майкла Вайса, опублікованому у свіжому номері журналу.

Красікова затримали в день вбивства Хангошвілі, він представився туристом Вадимом Соколовим. Однак прокуратура Німеччини надала численні докази того, що Красіков і Соколов - одна особа.

29 липня в суді у Берліні, де слухається справа про вбивство, прокурори показали десятки фотографій із весілля Красікова в 2010 році та медового місяця в Єгипті. Також суду представили свідоцтво про шлюб, де обвинувачений названий Красіковим. На фотографіях у Красікова ті ж незвичайні татуювання, що і у затриманого Соколова.

Матеріали німецьким правоохоронцям передали українські колеги, які отримали їх від родичів Вадима Красікова, які живуть в Україні. Також у суді виступив чоловік сестри Красікова, харківський підприємець Олександр В., який упізнав його на фото 2010 року.

Цей самий свідок розповів суду, що Красіков працював у «диверсійному підрозділі російських збройних сил», але не уточнив, в якому саме. Розслідувачі Bellingcat вважають, що йдеться про ГРУ, пише Meduza.

Припущення підтверджує і попереднє журналістське розслідування видань The Insider, Bellingcat і Der Spiegel, в якому йдеться про те, що до вбивства Хангошвілі можуть бути причетні ФСБ, ГРУ або органи безпеки Чечні.

Водночас свідок не дав прямої відповіді, що Соколов насправді є Красіковим. Бізнесмен заявив, що обвинувачений схожий на його родича, але виглядає «важчим».

За даними Newlines, під час перерви у засіданні суддя Олаф Арнольді переговорив з Олександром В. віч-на-віч. Свідок просив надати йому гарантії особистої безпеки, щоб він міг говорити вільно. У відповідь суддя повідомив, що може гарантувати його безпеку лише у Німеччині.

Джерела журналістів, які спілкувалися з Олександром В. після засідання суду, повідомили, що він упізнав у обвинуваченому Красікова, але не став говорити про це без гарантій безпеки. З цієї ж причини, свідок не став розкривати в суді подробиці можливого зв'язку Красікова з російськими спецслужбами.

У Росії, за інформацією ЗМІ, Красікова розшукували у двох справах про замовні вбивства. Паспорт на ім'я Вадима Соколова він отримав в 2015 році, тоді ж обвинувачений був знятий із розшуку в базі Інтерполу.

ЗМІ також стверджують, що після вбивства Хангошвілі дружину і дитину Олександра В. вивезли до окупованого Росією Криму. Зараз вони живуть там під новими іменами, використовуючи паспорти з номерами з того ж діапазону, що і у відомих співробітників ФСБ.

Нагадаємо, 23 серпня 2019 року в берлінському районі Моабіт трьома пострілами був убитий 40-річний Торніке К. (мав кілька псевдонімів: Зелімхан Хангошвілі, Зело Дішані). Громадянин Грузії чеченського походження, польовий командир часів Чеченської війни, якого Росія називала «ісламістським терористом».

Німецька поліція затримала вбивцю Хангошвілі того ж дня. Після цього Німеччина оголосила про висилку двох співробітників посольства РФ, заявивши про те, що Росія недостатньо сприяла розслідуванні злочину. А німецька прокуратура підкреслила: багато фактів свідчать про те, що вбивство було виконано на замовлення російської влади.

Розслідування Bellingcat, The Insider і SPIEGEL показало, що вбивство Хангошвілі організував підрозділ ФСБ «Вимпел». Журналісти-розслідувачі допустили, що Хангошвілі міг бути фігурантом більш широкого списку чеченців, які воювали проти Росії, яких Кремль «засудив» до позасудової страти. Російська влада звинувачує їх у терористичній діяльності, але не надає при цьому доказів причетності до якогось теракту або ж до ісламістського підпілля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі