Обвал рубля підігріває страхи перед початком кредитної кризи в Росії – FT

Поділитися
Обвал рубля підігріває страхи перед початком кредитної кризи в Росії – FT Слабкий рубль може спровокувати кредитну кризу в РФ. Ілюстрація © Андрій Товстиженко, DT.UA
Через наближення курсу до нових мінімумів у Москві знову непокояться через здатність обслуговувати свої борги.

Коли нафта трохи подорожчала, світові країни-виробники видихнули з полегшенням. При цьому Росія, яка сильно залежить від експорту сировини, відчула це найгостріше. Коливання ціни на нафту і його тиск на рубль, який посилюється ще західними санкціями і глибокою інфляцією, ставлять цілі сектори російської економіки в складне становище. Їм бракує кредитів і в цей же час, немає чим гасити старі борги у іноземній валюті.

Про це сьогодні на сторінках Financial Times пише Кетрін Хілл. Експерти у Москві кажуть, що зараз в цілому причин для паніки менше, ніж було на початку року.

"Але через те, що курс рубля знову впав до мінімуму, який був зафіксований на початку року, обслуговування іноземних боргових зобов'язань стає знову важким тягарем", - сказав виданню неназваний голова відділу з питань ризиків одного з іноземних банків в Москві.

Оглядач пише, що зовнішній борг Росії сягає 410 мільярдів доларів. А до кінця цього року банки і російські компанії повинні виплатити власникам своїх цінних паперів 61 мільярд доларів. Також у листопаді Центробанку доведеться провести перші виплати за угодами РЕПО, які були укладені в кінці 2014 року.

Минулого тижня голова Центробанку Ельвіра Набіулліна заявила, що банк готовий відновити 12-місячну кредитну лінію для забезпечення достатньої валютної ліквідності, але залишається незрозумілим, коли це станеться. Тим часом, зростає загроза скорочення доступу російський позичальників до кредитів через відсутність доступу до міжнародних ринків капіталів.

Страх перед сповільненням розвитку економіки Китаю зростає і аналітики не чекають пожвавлення потоку кредитів в Росію, про що мріють в Москві. Зростання кредитування опиралося на домовленість, що російська сторона візьме на себе частину ризиків китайських кредиторів. Але тепер Москва не може собі це дозволити.

У іншій статті видання Financial Times писало, що банківська система РФ у гіршому стані, ніж здається. Впродовж останніх 1,5 року російський Центробанк взявся за "чистку" в банківському секторі, скасувавши 140 ліцензій. Задум полягає в тому, щоб прибрати слабких гравців і так званих "кишенькових банків", через які часто відмивають гроші.

Роки швидкого кредитування і зростання депозитів дозволило приховати справжні проблеми в банківському секторі. Однак вони стають дедалі очевиднішими через те, що все більше кредиторів стають неплатоспроможними.

Тим часом, російський рубль продовжує падати через дешеву нафту. В серпні ЦБР тестував російські банки на стійкістьдо курсу вище 100 рублів за долар.

З початку липня курс долара до російського рубля зріс більш ніж на 25% - з 55 до 70 рублів за долар. Це збіглося з різким падінням цін на нафту, яка втратила близько третини своєї вартості. 24 серпня біржовий курс долара до рубля подолав рівень 71 руб./долар, нафта Brent опустилася нижче позначки 43 долара за барель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі